Atatürk hakkında ne biliyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar. Atatürk hakkında ne biliyorsunuz? Atatürk hakkında bildiğiniz tüm bilgileri yazabilirsiniz. İyi sosyaller!

Zamanında yendiği düşmanlarının bile onun kurduğu devletin 100. yılını kutlarken, kendi kurduğu devlette kendisini sevmeyen bir kitle olması.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderi. Laikliği getiren, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren, ülkeyi özgürleştiren bir lider. En sevdiği yemek kuru fasulye ve pilav. Lacivert rengini sevmezdi ve dolabında lacivert renkte takım da bulundurmazdı. At binmeyi ve yüzmeyi severdi.

Adı normalde Mustafa idi. Ancak bir gün yine adı Mustafa olan bir öğretmeni, ona "Senin adın Kemal olsun." dedi. Bu sebeple Mustafa Kemal denildi kendisine. En başarılı olduğu ders Matematik dersiydi.

Daha çok şey biliyordum da aklıma gelmedi şimdi, hiçbirini internetten bakmadım. Bundan 5-6 yıl önce 5. sınıfta bunları ezberlemiştim.

Turkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderi. Laikliği getiren, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren, ülkeyi özgürleştiren bir lider. En sevdiği yemek kuru fasulye ve pilav. Lacivert rengini sevmezdi ve dolabında lacivert renkte takım da bulundurmazdı. At binmeyi ve yüzmeyi severdi.

Adı normalde Mustafa idi. Ancak bir gün yine adı Mustafa olan bir öğretmeni, ona "senin adın Kemal olsun." dedi. Bu sebeple Mustafa Kemal denildi kendisine. En başarılı olduğu ders matematik dersiydi.

Daha çok şey biliyordum da aklıma gelmedi şimdi, hiçbirini internetten bakmadım. Bundan 5-6 yıl önce 5. sınıfta bunları ezberlemiştim.

Adı Kemal değil Kamâldır.

Geri
Yukarı