Eğer tüm şartlar karşılansaydı Türkiye'den gider miydiniz?

Eğer pasaport falan gibi her şartınız karşılansa bu ülkeden gider miydiniz?

• Evet

Oy: 88 73,9%
  • Hayır

Oy: 31 26,1%

• Oy verenlerin toplamı
    119
Bu ara evet derken içiniz burkuluyor değil mi? 😔
Ben evet demedim, kulağa biraz vatan millet edebiyatı gibi gelebilir ama benim için öyle değil.
Bu ülke Atatürk gibi büyük, geleceğe ve biz gençlere umutla bakan bir lider gördü. Taşı toprağı hala şehit kanıyla dolu. Benim terk etmeye gönlüm el vermez.

Çanakkale de Enver paşa mücadele etti ama bir yarbay ne yapmış olabilir ki? Çanakkale mücadelesi olamasa devrimler yapılır mıydı.

Kurucusu derken bir tek o kurmuş anlamına gelmez steve jobs Apple'in kurucusu ama sadece o kurmadı.
Ama Apple'ı kim kurdu desem aklına Steve jobs dışında isimler gelebilir ama ülkeyi kim kurdu diyince sadace Atatürk.

E sizde koskoca Çanakkale savaşını sadece Enver Paşa ile kazandık diyorsunuz .p

Çok güzel yanıtlar verirdim sana öyle bir kalırdın ki, ama kin ve hakaret suçundan ban yiyoruz şu forumda ne desek.:)
Çanakkale de Enver paşa mücadele etti ama bir yarbay ne yapmış olabilir ki? Çanakkale mücadelesi olamasa devrimler yapılır mıydı.

Ama Apple'ı kim kurdu desem aklına Steve jobs dışında isimler gelebilir ama ülkeyi kim kurdu diyince sadace Atatürk.

Senin ön yargılı yaklaşımların çok saçma elbette ülkeyi sadece Atatürk kurmadı ama en önemli pay onun idi ha ülkeyi sadece Atatürk kurdu başka insan bilmem ben diyenler ayrı bir kafa onları geçiyorum zaten ama bizim burda kurucu derken ki maksadımız ülke kurulurken pay sahibi olarak daha çok Atatürk yer aldı çoğu devrim (halifeliği kaldırılması vs.) Atatürk ün öncülüğünde yapıldı onun için sen birisine Türkiye nin kurucusu kim dersen tabi ki Atatürk diyeceklerdir.

Güzel yanı nedir?
Hocam buranın nesi güzel söyler misiniz?

Sizin anlamadığınız şey şu Türkiye kötü değil yönetim kötü.

Buradan Almanya'ya gittin İngiltere'ye gittin Amerika'ya gittin diyelim görebilir misin böyle bir coğrafya böyle verimli topraklar araziler? İllaki güzel yerler vardır yoktur demiyorum ama hepsi yüksek binaların olduğu sehirleşmeden ve sanayileşmeden nasibini almış olan yerler.

Türkiye bu kadar kötü olsaydı onca turist tatile buraya mı gelirdi? Yunan adaları muhteşem görünüme sahip olan yerler, keza İtalya da çok güzel. Tamam bir uygunluk var ancak buraya buranın kültürünü güzelliklerini görmeye gelen birçok insan var.

Siz bilgisayarın başına gömülmüş, ekonomik nedenlerden dolayı evinize kapatılmış gezemeyen insanlarsınız. Kaçınız ülkeyi gezdi, kaçınız ülkenizi kültürünüzü tanımaya çalıştı. Bilgisayar başındaki hayatlarınızdan gördüğünüz kadarı ile "Türkiye kötü" deyip duruyorsunuz.

Kusura bakmayın ama elin hansı 18 yaşında kendi ülkesini geçtim başka ülkeleri dolaşırken siz ülkeye değil sizi daha kendi ülkesinde gezdirip dolaştırmayan kişilere kötü demeniz gerekiyor.

Örnek olarak Almanya'dan 3-5 arkadaş Japonya'ya 2 haftalık geziye gidecekler hepsi de 21-22 yaşındaki gençler. Bu tur için ceplerinden çıkan 20.000€ para var. Şimdi bir düşünelim cebinde 20.000€ paran olsa ne yaparsın sen? Bilgisayar mı alırsın, araba mı alırsın, motor mu alırsın, ev mi almaya çalışırsın yoksa gezer misin?

Haydi siz bana söyleyin Türkiye'nin ekonomik ve yönetimsel sorunları hariç nesi kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı