Eğer tüm şartlar karşılansaydı Türkiye'den gider miydiniz?

Eğer pasaport falan gibi her şartınız karşılansa bu ülkeden gider miydiniz?

• Evet

Oy: 88 73,9%
  • Hayır

Oy: 31 26,1%

• Oy verenlerin toplamı
    119
Her ne kadar hepimiz vatanımızı çok sevsek de vatandaşını düşünmeyen kendi halkıyla dalga geçen bir yönetim anlayışında vatan sevgisi adı altında bu şartlarda hayatın heba edilmesini mantıklı bulmuyorum. Güzelim ülkemizi Almanyada da sevebiliriz.

İngilizce B2 seritifakam var, COVID aşı kartım eksiksiz, para desen Allah'a şükür yetiyor, pasaport desen o da var yani bu durumda bütün şartlar sağlanıyor ama yine de gitmem. Ben paşamın biz gençlere (IQ seviyesi boyundan küçük olan, sağda solda Atatürk ve dine küfür ederek kendini havalı sananları dahil etmezsek) teslim ettiği bu ülkeyi kendi ellerimle Suriyeli veya Afgana teslim edemem. Özellikle kendi memleketim Hatayı. Atatürk'ün bir sözü var "Hatay benim şahsi meselemdir".
bu arada din konusunda şunu söyleyeceğim bana "islamcı veya dindar" diyenler olmasın. Benim bütün dinlere saygım var.

Tabii ki hayır. Canım vatanı sırf kötü diye herkes bırakıp gittiği için gitgide kötüye yol alıyoruz. Hani bizim millet çalışkandı, hani hepsinde vatan sevgisi vardı. Noldu bu duygulara?

Son düzenleme:
Zaten karşılayabilecek durumdayım, aile olarak kalmayı tercih ettik. Bir yere yerleşmek, mal/şirket taşımak, yeni hayata başlamak, yeni düzene alışmak çok zor bir şey. Bu kararı alanlar nelerle karşılaşacağını anlamıyor çoğu zaman, birinin gittiği yabancı ülkeye yerleşmesi için terk ettiği ülkeyle ilgili her şeyi kafasından silmesi lazım. Bunu yapmazsanız arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla adaptasyon neredeyse imkansız oluyor.

Gitmek isteyenlere de bir şey diyemem, herkesin kendi hayatıyla ilgili kararı kendisini bağlar başkasına laf düşmez.

Geri
Yukarı