Ders çalışasım gelmiyor

İnternet çağında yaşıyoruz dostum. Bu mesajı bana gönderebildiğine göre bir bilgisayarın ya da telefonun da var. E daha ne? İstersen parayı da cebine bırakayım.
İnternete ''Kendimi nasıl geliştirebilirim?'' yazdığımda bir ton şey çıkıyor karşıma. En azından kendinizi hangi alanda geliştirdiğinizi, bu alanda nasıl ''bu kadar'' para kazandığınızı falan söyleyin bari.
Sosyal medyada herkes kendimizi geliştirmemizi söylüyor; ama kimse nasıl yaptığını ve nasıl yapacağımızı söylemiyor.

Böyle çalışmamaya devam edersen eğer 3 yılın sonunda gireceğin sınavda hüngür hüngür ağlarsın. İleride pişmanlık yaşamamak için şimdiden çalışmaya başlamalısın ve seni derslerinden alıkoyan kişilerden uzak durmalısın.

O kadar da değil. Daha 10. sınıfın ilk çeyreğinde, yani yolun başında arkadaş. Boş yere korkutmayın milleti.

Korkutma değil, olacakları söylüyorum. Çünkü ben de aynı şeyleri yaşadım, o yüzden şimdiden böyle söylüyorum. İleri zamanlarda benim yaşadığım pişmanlıkların aynısını yaşamasını istemem. Bu yüzden çalışmak zorunda.

Aşk işleri bir yana koy ve derslerine odaklan dostum eğitimini aksatma çok seviyorsan da git konuş red yersin en kötü ihtimalle hayatına devam edersin.

Merhaba. Ben 15 yaşındayım 10. sınıfım. Hiç ders çalışasım gelmiyor. Bunaldım artık eğitimimi aksatıyorum.
Bir çocuğu seviyorum hep onu düşünüyorum. O yüzden okulumu aksatıyorum hep onu düşünüyorum ne yapmalıyım? Ders çalışma isteği nasıl gelir?

YKS'de iyi bir sıralama yapmak istiyorum. Geç mi kaldım?
15 Yaşındayım 9.Sınıfım benimde ders çalışasım yok ama şöyle bir defteri açıp göz ucuyla bakınca eğer çok eksiğin varsa insanın içinden zaten çalışmak geliyor. Bugün senin gibi ön yargılıydım defteri açıp 3 dakika baktım ve ne kadar mal olduğumu anladım. Kısaca defteri aç zaten anladığın yere kadar tekrar etme isteği kendiliğinden geliyor.

Bende normelde hiç ders calısamam hatta bır donem sınıfta bıle kaldım fakat yarın calısmaya calısacagım basarırsam gelısmelerı yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı