Ödev yapasım veya ders çalışasım gelmiyor

A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, ben 9. sınıf öğrencisiyim, 9.sınıf zor diyorlar ve lise temelini sağlam atmam gerekiyor. Ancak ders çalışasım, ödev yapasım, kitap okuyasım falan gelmiyor. Ne yapmalıyım?
@Jira

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 9. sınıf öğrencisiyim, 9.sınıf zor diyorlar ve lise temelini sağlam atmam gerekiyor. Ancak ders çalışasım, ödev yapasım, kitap okuyasım falan gelmiyor. Ne yapmalıyım?
@Jira
Basit. Dersleri genel olarak dinle. Anladığından emin olana kadar. Benim yaptığım hatayı yapma sınavlardan önce hangi gün hangi sınav var öğren. Sınavdan önceki akşam değil, bir önceki akşam çalış diğer akşam sadece kısaca tekrar et. Konularda sadece işin mantığını çözmen yeterlidir, ispatları anlamak çok zaman alıyor, ayrıca zor bir iş daha kısa zamanda daha fazla çalışabilirsin sadece soru mantığı üzerinden. Ödevlerini zamanında götürmeye çalış. Gitmek istediğin okulu-ülkeyi seç, bölümü seç ve bu konu hakkındaki derslere ağırlık ver.

Lise'de en zor 9. sınıf ve 11. sınıftır. Sebebi ise yeni bir ortam yeni bir okul yeni arkadaşlar yeni hocalar ve yeni konular.

Arkadaş ortamını iyi seç, nasıl seçtiysen öyle gider.

En arka sıralara oturma çünkü arka sıralardan sınıfı görme kabiliyetin daha yüksek olacağı için önünde birisi en ufak bir hareket yapsa dikkatin dağılabilir ve konunun en önemli yerini kaçırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı