Eğitim sistemimiz

Devletin görevi ilköğretim ve lisede temel eğitimi vermektir. Kişi kendini geliştirip iyi bir üniversiteye girmek zorundadır. En kötü senaryoda bile kişi düşük üniversite puanıyla iyi olmayan bir üniversiteye yerleşmişse bile okul zamanları dışında çok çalışıp kendini geliştirebilir. Hem hiç çalışmayacaksın, hem kendini geliştirmeyeceksin, sonra devlet kötü diye zırlayacaksın. Ben buna karşıyım işte. Sen ise gelmişsin eğitim sistemini savunarak vatanı mı kurtarıyorsun diyorsun. Yazdıklarının ne kadar saçma olduğunu bir gün anlarsın umarım.
Merhaba, burada ikiniz de haksızsınız önce onu açığa kavuşturayım. İki, burada devlete değil arkadaş yönetenlere karşı. Devletle onu yönetenleri bir tutmayınız.

Mizah anlayışına hayranım. (!)

Bu bütçeyi eğitime verse ülkeden herkes dahi olarak çıkıp 1 doları 0.50 TL yapardı.
Konu dışına çıkıyorsun. O zaman ben de Diyaneti kim kurdu diye sorarım.

Merhaba, burada ikiniz de haksızsınız önce onu açığa kavuşturayım. İki, burada devlete değil arkadaş yönetenlere karşı. Devletle onu yönetenleri bir tutmayınız.

Yönetenler olmasa devlet kendi kendine var olamaz. Ayrıca konu burada devletten de öte. Kişi kendi tembelliğini ve beceriksizliğini devlete yıkıyorsa eğer, ben buna karşıyım sadece.

Aksini belirtmedim zaten ama yönetenlere karşı çıkan birisine "devlete karşı çıktın" diyorsun.
Öyle bir ifade kullanmadım. Asla yöneticileri eleştiren birisine devlet düşmanı demem. Ayrıca yöneticileri seçen de yine bu halk. Beğenmiyorlarsa bir sonraki seçimde değiştirirler zaten. Bu durumda kimsenin itiraz etmeye hakkı yok. 🙂

Geri
Yukarı