Eğitim sisteminden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Copy Paste e devam. Klasik Havva Adem konusu.
Defalarca yazdık araştırırsan bulursun cevapları.

Herkes açılmakta da örtünmekte de özgür. Kimsenin kısıtladığı, kısıtlandığı da yok.
Kısıtlama sizin kafalarınızda. Kurtulun bağnazlığınızdan. Siz başkası için en doğrusunu düşünecek kapasitede değilsiniz. Bırakın herkes kendi doğrusuna göre yaşasın.

Aziz Sancar inançlı birisi. Nobel aldı. Siz inançsızlar 1937 den beri laik olan devletimizde çığır açmalıydınız.

Evrime inanıyorsan önce kanıtla ben de inanayım.
Zira ben inanmıyorum. Hala da teori... Yani doğruluğu kanıtlanmamış.

Bilimi savunanlar değil, sizin gibi çalışmaktan ziyade bahaneler üreten, sızlananlardan bi cacık olmaz dedim.
Ben de bilim insanıyım. Bilim benim dinimin de gereği.

Sümerliler Adem ve Havva dan türediğine göre bundan esinlenmeleri rastlantı değil. Aynı şekilde Nuh tufanı da.

Saldırganlık düşünce özgürlüğü değildir bilesiniz.

Neyin “kopyala-yapıştır” olduğunu söyleyebilir misin bana burada? Sana karşı fikirlerimi ve herkesin bilmesi gereken gerçekleri söylüyorum sen ise burada saçma sapan inkar cümlelerinden başka bir şey vermiyorsun. Tanımadığın bir insana bağnaz deme hakkını nereden buluyorsun peki? Ben sana defalarca cahil dedim fakat hiçbir zaman bağnaz demedim. Cahillik ve bağnazlık arasındaki farkı bilmiyorsan Google arama motoruna yazarsın ve öğrenirsin. Ayrıca senin gibi insanların gösterdiği diğer bir tepki şudur: Doğruları söylediğin zaman bu sefer de “Herkesin kendine göre doğruları vardır.” cümlesine benzer bir cümle söylerler. Belirttiğin yıldan beri çığır açılamamasının iki sebebi var: Ülke taptaze, yepyeni bir ülke ve daha yeni kalkınmaya başlamıştır. Bundan dolayı her şeyde bir ilerleme kat edilebilmesi için zamana ihtiyaç vardır. İkincisi ise Mustafa Kemal Atatürk öldükten sonra ülkeyi ne idüğü belirsiz insanlar yönetmeye başladı. Atatürk’ün bu ülke için çok fazla hedefleri vardı fakat ömrü yetmedi o deha insanın. Örneğin Türk ülkesinde Arapça yerine Türkçe ezanı getirmek gibi. İnönü döneminde bu gerçekleşti fakat fazla da uzun sürmedi. Evrimi kanıtla diyorsan sana şöyle cevap vereyim: Git araştır ve öğren. Ama ufak bir bilgi istiyorsan şunu diyeyim: Balinalarda saptanmış olan ayak kemikleri. Bu da bize balinanın önceden kara hayvanı olduğunu fakat evrilerek deniz hayvanı olduğunu gösterir. Kutsal kitaplarda yazmaz bunlar, ilgili kitapları okumalısın dostum. Senin gibi bilim insanı -inanmadım zaten- olmaz olsun. Sen din hocası olup kız çocuklarıyla ilgili fetvalar ver zaten böyle bir ülkede çok destek alırsın. Esinlenmek dediğin şey ise tamamen kopya. Bunları görmezden gelme, Muhammed kitabı yazarken oradan alıntı yapmış. Saldırganlık sana göre doğruları konuşmaksa istediğini söyle. İçimdeki nefret duygusu daha da güçleniyor ve bu sayede başarılı oluyorum.

Copy Paste e devam. Klasik Havva Adem konusu.
Defalarca yazdık araştırırsan bulursun cevapları.

Herkes açılmakta da örtünmekte de özgür. Kimsenin kısıtladığı, kısıtlandığı da yok.
Kısıtlama sizin kafalarınızda. Kurtulun bağnazlığınızdan. Siz başkası için en doğrusunu düşünecek kapasitede değilsiniz. Bırakın herkes kendi doğrusuna göre yaşasın.

Aziz Sancar inançlı birisi. Nobel aldı. Siz inançsızlar 1937 den beri laik olan devletimizde çığır açmalıydınız.

Evrime inanıyorsan önce kanıtla ben de inanayım.
Zira ben inanmıyorum. Hala da teori... Yani doğruluğu kanıtlanmamış.

Bilimi savunanlar değil, sizin gibi çalışmaktan ziyade bahaneler üreten, sızlananlardan bi cacık olmaz dedim.
Ben de bilim insanıyım. Bilim benim dinimin de gereği.

Sümerliler Adem ve Havva dan türediğine göre bundan esinlenmeleri rastlantı değil. Aynı şekilde Nuh tufanı da.

Saldırganlık düşünce özgürlüğü değildir bilesiniz.
Teori kanıtlanmamış demek değil.

Kur'an'a da bakmanızı tavsiye ederim. Dinin gereği falan ama bilim ile uyuşmayan ayetler var.

Teori kanıtlanmamış demek değil.

Kur'an'a da bakmanızı tavsiye ederim. Dinin gereği falan ama bilim ile uyuşmayan ayetler var.
Ama öyle deme dostum; sperm sanılanın aksine testislerde değil, kaburgadan çıkıp geliyor. En çok güldüğüm kısım ise yine bunu eğip bükmeleri. Orada kast edilen şey aslında sperm değil de bebeğin kendisiymiş. Hani bebek anne karnında oluyor ya :) İlk duyunca biraz şaşırdım fakat böyle insanlara yapabilecek bir şey yok. Yalnızca kendileri doğru yolu bulup oradan devam edebilirler. Biz çölde debelenen fare gibiyiz: Neden böyle gereksizlerle uğraşıyoruz ki daha fazla bilgi edineceğimiz yere veya gidip bilgisayar oyunları oynayacağımız yere?

Ama öyle deme dostum; sperm sanılanın aksine testislerde değil, kaburgadan çıkıp geliyor. En çok güldüğüm kısım ise yine bunu eğip bükmeleri. Orada kast edilen şey aslında sperm değil de bebeğin kendisiymiş. Hani bebek anne karnında oluyor ya :) İlk duyunca biraz şaşırdım fakat böyle insanlara yapabilecek bir şey yok. Yalnızca kendileri doğru yolu bulup oradan devam edebilirler. Biz çölde debelenen fare gibiyiz: Neden böyle gereksizlerle uğraşıyoruz ki daha fazla bilgi edineceğimiz yere veya gidip bilgisayar oyunları oynayacağımız yere?
Gereksiz demek de doğru değil ama.

Dine inanmayan bir insan neden ezanın Türkçe olması gerektiğini düşünür? Arapça olunca noluyor zaten şu anda da serbest istersen Türkçe de okuyabilirsin.
İşte bağnazlık budur. Kendi düşünceni başkasına dikte etmekten kendini alamıyorsun.

Klasik sol görüşlü bağnazlar gibi Atatürk e sığındın oysa benim sözüm geometri kitabı yazan Atatürk'e değil ki. Size, tembelliğinize...

Bir balinayı google da bulup yazman yarım saat sürdü. Evrimcilerin bu iddiaları yetersiz ve genelde çarpıtma. Her sene ara ürün sunarlar sonra sahte olduğu çıkar. Eğer bir gün kanıtlarlarsa zaten evrim kanun olur. Yer çekimi Kanunu gibi... Ben inanmıyorum inanmadığım şeye niye zaman harcayayım.

Ben Kimya Mühendisiyim. Enerji üzerine çalışıyorum. 10 yıldır, Kah devlet hizmetinde kah devleti temsilen özel firmalarla...
Daha geçenlerde NDK Uzman Yardımcılığı sınavına girdim. 1 ay önce VHKİ de ilk sırada aldıkları kişiyi bu sefer asil olarak aldılar beni ise yedeğe yazdılar. Vicdanlarını rahatlatmak için.
Çünkü o kişi bir siyasi partinin Ankara eski yöneticisinin akrabası imiş.
Yani haksızlık her yerde, herkese olabiliyor.

Benim derdim fetva vermek değil sen inancıma saldırıyorsun ben de savunuyorum.
Ben bir oğlan bir kız babasıyım.
Ve çocuk istismarına idam istiyorum.

Kutsal sahifeler Hz Adem'e Şit'e de verildi.
Sümerler de pek tabi bunlardan esinlenerek kendi hikayelerini, destanlarını türetti.

Bana Kurana bak demeyin arkadaşlar ben baktım hala da bakıyorum. Kuran'da bilimle uyuşmayan ayetler varsa ya bilimsel sonuç yanlıştır güncelleme gerekir ya da ayeti biz yanlış yorumluyoruzdur.

Ayrıca Kuran bilimsel bilgilerden ziyade sosyolojik bir kitaptır. İnsan ilişkilerine, İnsanın Yaratıcı ile ilişkilerine daha çok yer verir.
Ve bir çok yerde siz aklınıza danışmaz mısınız der.
Kurana ve İslam'a haksızlık etmeyin lütfen.

Sperm örneğinde insanın tenasül uzuvlarına işaret edilir her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazsa Kuran kaç kitap olurdu.

Dine inanmayan bir insan neden ezanın Türkçe olması gerektiğini düşünür? Arapça olunca noluyor zaten şu anda da serbest istersen Türkçe de okuyabilirsin.
İşte bağnazlık budur. Kendi düşünceni başkasına dikte etmekten kendini alamıyorsun.

Klasik sol görüşlü bağnazlar gibi Atatürk e sığındın oysa benim sözüm geometri kitabı yazan Atatürk'e değil ki. Size, tembelliğinize...

Bir balinayı google da bulup yazman yarım saat sürdü. Evrimcilerin bu iddiaları yetersiz ve genelde çarpıtma. Her sene ara ürün sunarlar sonra sahte olduğu çıkar. Eğer bir gün kanıtlarlarsa zaten evrim kanun olur. Yer çekimi Kanunu gibi... Ben inanmıyorum inanmadığım şeye niye zaman harcayayım.

Ben Kimya Mühendisiyim. Enerji üzerine çalışıyorum. 10 yıldır, Kah devlet hizmetinde kah devleti temsilen özel firmalarla...
Daha geçenlerde NDK Uzman Yardımcılığı sınavına girdim. 1 ay önce VHKİ de ilk sırada aldıkları kişiyi bu sefer asil olarak aldılar beni ise yedeğe yazdılar. Vicdanlarını rahatlatmak için.
Çünkü o kişi bir siyasi partinin Ankara eski yöneticisinin akrabası imiş.
Yani haksızlık her yerde, herkese olabiliyor.

Benim derdim fetva vermek değil sen inancıma saldırıyorsun ben de savunuyorum.
Ben bir oğlan bir kız babasıyım.
Ve çocuk istismarına idam istiyorum.

Kutsal sahifeler Hz Adem'e Şit'e de verildi.
Sümerler de pek tabi bunlardan esinlenerek kendi hikayelerini, destanlarını türetti.

Bana Kurana bak demeyin arkadaşlar ben baktım hala da bakıyorum. Kuran'da bilimle uyuşmayan ayetler varsa ya bilimsel sonuç yanlıştır güncelleme gerekir ya da ayeti biz yanlış yorumluyoruzdur.

Ayrıca Kuran bilimsel bilgilerden ziyade sosyolojik bir kitaptır. İnsan ilişkilerine, İnsanın Yaratıcı ile ilişkilerine daha çok yer verir.
Ve bir çok yerde siz aklınıza danışmaz mısınız der.
Kurana ve İslam'a haksızlık etmeyin lütfen.

Sperm örneğinde insanın tenasül uzuvlarına işaret edilir her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazsa Kuran kaç kitap olurdu.
Neden Arapça okunuyor?
Tembelliğime mi?
Teori o anlama gelmiyor. Çıldıracağım.
Kur'an bilimsel bir kitap olsun veya olmasın içindeki bilgiler doğru olmalıydı ama değil.
Zaten milyarlarca yıllık bir zamanda binlerce yıl önce neden dinler çıktı acaba?

Teori; Bilimsel deney ve gözlemlerle test edilen ve sağlam bir temele sahip AÇIKLAMA
Evrim pek de deney ve gözlemlerden geçemiyor ama neyse :D

Kanun: Bir şeyin olduğuna ve nasıl olduğuna dair KANIT

Evet pirim tembelliğinize... Burada sızlanıp iğneyi kendine batırmayan herkes için geçerli.

Sana göre doğru değil. Bana göre doğru. Konu kapandı.

Çünkü insanlığın ömrü milyarlarca yıl değil hatta milyonlarca da değil. Karbon testi ile yapılan testler yer altı suları havadaki karbonun aktivasyonu ile yanlış sonuçlar çıkarıyor ortaya .
Olması gerekenden daha fazla değerler...

Bunu yine bilim kanıtlayacak. Geliştikçe. Aynı evrenin genişlemesi gibi...

Arapça okunuyor çünkü ilk Araplara inmiş. Sonra da evrensellik kazanmış. Dünyanın her yerinde ezanı duyan anlar. Ama sen farklı dilde okusan ülkendeki müslüman bir yabancı turist anlamayabilir.
Irkçılık yapmaya gerek de yok.
Sen Türkçe dersen yarın Kürt de Kürtçe diyecek. En iyisi kurcalamamak...

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı