Eğitimde bu meslekte kendime nasıl yol vermeliyim ?

Enes Özel

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben 6. sınıfım. 2003 doğumluyum. Bu yaşta uzun süredir Technopat'ı takip ediyorum ve baya bilgi sahibi oldum. Benim yaşımdaki çocuklar işlemcide overclock nedir, ekran kartı ne işe yarar, sistem nasıl toplanır bilmezken ben bunları biliyorum. Çok iyi değilim ama gelişim aşamasındayım. Ben Recep Baltaş gibi olmak istiyorum. Bunun için eğitimde ne yapmam lazım, nasıl çalışmam lazım ? Şimdiden teşekkürler.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Baltaş'ın videolarını izle. Technopat'ta takıl her şeyi merak et. Yavaş yavaş her şeyi öğrenirsin. Bilgisayar bölümü de okuyabilirsin.

Öncelikle liseye geçtiğinde derslerin iyiyse Anadolu Meslek Lisesi'ne git. Oradan Bilişim Bölümü'nü seçersin. Her canın sıkıldığında Technopat Sosyal'e gir, güncel konuları takip et kafana takılan şeyleri konu açmadan önce arama kutusuna yaz, o kısımdan bilgi edinmeye çalış :). Zamanla geliştirirsin kendini.

Öncelikle liseye geçtiğinde derslerin iyiyse Anadolu Meslek Lisesi'ne git. Oradan Bilişim Bölümü'nü seçersin. Her canın sıkıldığında Technopat Sosyal'e gir, güncel konuları takip et kafana takılan şeyleri konu açmadan önce arama kutusuna yaz, o kısımdan bilgi edinmeye çalış :). Zamanla geliştirirsin kendini.
Dersleri iyi olup da meslek lisesine gidecek öğrenci tanımıyorum.

Arkadaşım ben de 2002 doğumluyum ve senin de bahsettiğin gibi bende overclock nedir, sistem nasıl monte edilir tarzında çoğu şeyi biliyorum. Benim de o tarz bir hayalim var ve ileride Bilgisayar Mühendisliği okumayı düşünüyorum. Yazılım hakkındada birkaç bilgim var. Benim gibi birkaç arkadaşta var ileride bir stüdyo falan açıcağız. Sonra Rockstar gibi olıcağız :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı