Ehliyet sınavına kendi aracımızla gidebilir miyiz?

Hocam benim asıl sormak istediğim normal kurs araçları dışında bir araçla sınava girilebilir mi? Bunu anlatmak istedim fakat biraz daha açıklayıcı yazabilirdim.
Direksiyon sınavına sürücü kursuna ait olan araba ile girmek zorundasınız. Çok ekstrem bir durum olmadığı sürece başka araba ile sınava girilmiyor.

Hocam benim asıl sormak istediğim normal kurs araçları dışında bir araçla sınava girilebilir mi? Bunu anlatmak istedim fakat biraz daha açıklayıcı yazabilirdim.
Öyle bir uygulama olmaz. Çünkü o araçlar özel ve o işler için düzenlenmiş oluyorlar.

Adam diyor ki arabayı başkası kullanacak sürücü kursuna kadar. Kurs sırasında ben kullanabilir miyim diyor.
Bak diyorum ki kurs sırasında kurs aracı hariç başka araç yasak. Kurs aracında özel fren sistemleri vs var dalga mı geçiyorsun? O zaman bende basık Ankara Tofaşıyla kursa giriyim. Aracın sınav için özel ibaresi ve sistemi olması lazım.

Araba kullanmak için sürücü belgesi gerekli. Eğer sürücü belgen ya da geçici sürücü belgen yoksa hakkı gözeten bir polis tarafından ceza yazılır, yazılmalıdır. Kafana göre iş yapamazsın.
Onun dışında sınav yerine araç ile gidilebilir.

Araba kullanmak için sürücü belgesi gerekli. Eğer sürücü belgen ya da geçici sürücü belgen yoksa hakkı gözeten bir polis tarafından ceza yazılır, yazılmalıdır. Kafana göre iş yapamazsın.
Onun dışında sınav yerine araç ile gidilebilir.
1625141950190.png

Hayır mümkün değil. Zaten sağda da fren debriyaj falan oluyor. Sürücü kursunun aracı o gün bozulsa bile yedek araç getiriliyor. Ben ilk kez sınav anında kullanmıştım sınava girdiğim aracı.

Yeni konular

Geri
Yukarı