Ekim Ayı Sistem Tavsiyeleri

Neko iki sistemi de Sinerji'den toplamış. Teknobiyotik, itopya aklıma gelenler. Kur farkı olduğu için fiyatlar tam olarak aynı olmayabilir. Şimdiden güle güle kullan.
Henüz almıyorum araştırma yapıyorum, bilgimi geliştirme amaçlı 1-2 ay içinde alacağım bana bir tavsiyen var mı? Çıkacak işlemciler ekran kartları v.b veya overclock işlemci ve ekran kartında kullanmalımıyım yaklaşık bir 6-8 sene aynı pcyi kullanacağım tahminen değiştirme imkanım olmayacak bir parçayı o sebeple soruyorum. 1050 ti mı alsam 1060 mı şüphede kaldım mesela 1050 Vram olarak önde gtx 1060 da hız açısından hemen hemen %70 %80 önde.

Henüz almıyorum araştırma yapıyorum, bilgimi geliştirme amaçlı 1-2 ay içinde alacağım bana bir tavsiyen var mı? Çıkacak işlemciler ekran kartları v.b veya overclock işlemci ve ekran kartında kullanmalımıyım yaklaşık bir 6-8 sene aynı pcyi kullanacağım tahminen değiştirme imkanım olmayacak bir parçayı o sebeple soruyorum. 1050 ti mı alsam 1060 mı şüphede kaldım mesela 1050 Vram olarak önde gtx 1060 da hız açısından hemen hemen %70 %80 önde.
Üzgünüm bu konuda kendimi sana yardımcı olacak kadar yeterli görmüyorum.

3 GB GTX 1060 kullanan birisi olarak diyebilirim ki şu an Vram sorununu 1080p'de sadece PUBG'de yaşadım. Onda da tüm ayarlar Ultra, texture ve shadow medium'da 60 FPS üstü ortalama alabiliyorsun. Güncel oyunlardaki benchmarklarda da Ultra yerine High (bazı durumlarda Medium/High karması) ayarlarda sıkıntı yaşatmıyor, özellikle GTA V gibi çokça oynanan oyunda performansı gayet başarılı. Fiyatına göre büyük işler başaran bir ürün olarak görüyorum ama 2 yıldan sonra tabi ki şu anki performansı yeni çıkacak oyunlarda veremez. Ben kendime 2 yıl bir süre verdim, baktım hala götürüyor ne mutlu :)
Not: Ağustos ayında 980 TL'ye almıştım kartı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı