Ağustos Ayı Sistem Tavsiyeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ellerinize sağlık emek vermişsiniz ama düşük bütçeli sistemlere 8gb ram eklenmeli bence 4gb ram ile oynanacak oyun kalmadı.

@marcel'o Maalesef öyle.

Intel mi AMD mi kısmı sizin tercihinize kalmış. Ben AM4 temelli bir sistem isterdim şahsen.

RX 560 ile GTX 1050 benzer kartlardır evet. SSD bir sistem için çok önemlidir. Tavsiyem SSD ile alıp sonradan HDD eklemenizdir. Yine de isterseniz SSD yerine HDD alabilirsiniz elbette.

DDR4'ü çok iyi hatırlattınız. Yanlış olanı koymuşum o kartın iki modeli var da.

NOT: 2000 TL'lik sistemlerdeki GT 1030'lar MSI GT 1030 AERO ITX GDDR5 olarak alınmalıdır. Sistemlerde DDR4 olarak gözüküyor.

@rtakak Hocam döktürüyorsun ;)

Listedeki fiyatlar KDV hariç mi? Çünkü ben baktığımda arada çok büyük fark var ya da listeyi mi eskiden hazırladın?
HDD alacağım sanırım SSD sonra alsam nasıl olur ki? Çünkü SSD çok çabuk dolar gibi geliyor.
Bana zahmet olmazsa bir HDD önerir misin?

@rtakak Hocam döktürüyorsun ;)
4.000 TL'lik sende ;)
İşin zor ahahah :) 4 farklı sistem önermelisin 4.000 TL için.
2600X/8600 + GTX 1050 Ti
2200G/8100 + GTX 1060 3GB

@Kuru Fasulye İsmail
Hangi listeden bahsediyorsun?
Ürünlerin yanında yazanlar KDV dahil olmayan fiyatıdır, en altta KDV toplam sepet fiyatını görürsün.

Ben de bir öneri yapayım. Sinerji'den toplanan sistemlerde düşük bütçeli kasa olarak FSP CMT120A konulabilir.

4.500 TL'lik Sistem:
Size önerim bu paraya sahip iken 500 TL daha biriktirip 5.000 TL'lik sistemi almanızdır.

AMD tabanlı;
Eki Görüntüle 320685
Intel tabanlı;

Eki Görüntüle 320687
SSD olarak Su650 olan ile değiştirmenizi öneririm.

5.000 TL'lik Sistem:

AMD tabanlı;
Eki Görüntüle 320671

SSD olarak Su650 ile değiştirmenizi öneririm.

Intel tabanlı sistem;
Eki Görüntüle 320672
SSD olarak Su650 ile değiştirmenizi öneririm.

Not: 5.500 TL için ayrı öneri yapmayacağım.
Anakart ve kasaya daha fazla bütçe ayrılır veya ekstra 8GB bellek alınır.

6.000 TL'lik sistem:

AMD tabanlı;
Eki Görüntüle 320690

Intel tabanlı;
Eki Görüntüle 320691

Linkli şekilde bıraktığım ekran kartları hakkında; Nanokatalog güvenilir br firmadır.
Ön sipariş durumunda olan ürünler ortalama 18 günde geliyor.
Bekleyip daha az ödemeye değer diye düşünüyorum.
Açıkçası bu denli bütçede 16 GB RAM kullanılmalı diye düşünüyorum. Bu arada RX 580 akıllı bir seçim olmuş.

Açıkçası bu denli bütçede 16 GB RAM kullanılmalı diye düşünüyorum.
RAM sonradan eklenebilir diye hep 8GB RAM parasını daha başka şeylere katabiliyoruz genelde ama burda bütçe çok dar her bütçede F/P sistemleri dizmeye çalıştık.

HDD bile koymadık daha sonra alınabilir diye.

HDD'ye vereceğimiz 250 TL'yi değiştirmesi zor ve performansı etkileyen parçalara yatırmak daha mantıklı.

RAM sonradan eklenebilir diye hep 8GB RAM parasını daha başka şeylere katabiliyoruz genelde ama burda bütçe çok dar her bütçede F/P sistemleri dizmeye çalıştık.

HDD bile koymadık daha sonra alınabilir diye.

HDD'ye vereceğimiz 250 TL'yi değiştirmesi zor ve performansı etkileyen parçalara yatırmak daha mantıklı.
Haklısınız aslında dolar 5'i görmeden dizilseydi sistemler gözümüz doyardı. Bu arada işlemci soğutucusundan kurtarmanızı da ayrıca takdir ettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı