Ağustos Ayı Sistem Tavsiyeleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
FSP'nin o kasasını gördüm. Deep Cool D-Shield ile onun arasında kalmıştım sistemi toplarken. Onun USB çıkışları az geldi bana :kararsız:

4 GB RAM bulunan sistemlerden alacak varsa kullanılmamış DDR4 4 GB 2400MHz RAM'i 150TL'ye verebilirim. 500 GB'lık harddiski de 100TL'ye verebilirim.

Ekleme: Arkadaşlar 1500 TL'lik sistemi değiştiriyorum. Bu güncel olandır:
Sistemin fiyatı tamamen aynı ama çok daha güçlü. Şu ana kadar bildiğim en ucuz iki mağaza Nanokatalog ve Sinerji. Bu ikisiyle ortak toplayınca aynı fiyata daha iyi sistemler çıkıyor.
Farklı farklı yerlerden aynı parçalar 200 TL'ye kadar ucuza alınabilir yada aynı bütçeyle bir tık üst seviye sistem toplanabilir.

Hocamın dediğini yaptım. Mesela eski sistem GTA 5 oynatamazdı ama bu sistem oynatabiliyor :mutlu:

Tabii RAM yetmezliğine bağlı olarak droplar yaşanabilir biraz ama ileride 8GB daha RAM takıp 12GB RAM'e ulaşıldığında GTA 5 çok rahat dropsuz oynanabilir.

Son düzenleme:
PC artık hesap makinesinden hallice olduğundan yeni PC almaya karar verdim. Geçen sene 2000 TL'ye 1050 Ti'li sistemler alınıyordu şimdi bir baktım piyasaya vallahi kalp krizi geçirdim. :tırnak:

Allah'tan Neko döktürmüş. 2500 TL'ye Intel mi yoksa AMD olanı mı almak daha mantıklı? RX 560'la GTX 1050 eşit galiba hangisini almak daha mantıklı? SSD yerine HDD koysak olur mu?
2000 TL'lik sistemde GPU DDR4 düşük performans vermez mi?
Daha düşük veriyor açık ara farkla.

Yav siz demişsiniz 4500 lira ben hesaplıyorum çıkıyor 5500 lira. Diğerine 5 bin demişsiniz ben hesaplıyorum en uygun fiyatları aratarak çıkıyor 6 bin nerden hesaplıyorsanız bizede söyleyin bu fiyatları arkadaş :D (intel sistemler) haa birde buna mönitör alınacak daha vay arkadaş ne masa üstüymüş hiç de uygun değil. (Forumda bir çok kişi masaüstü diz üstüne göre daha uygun daha performanslı yorumuna istinaden performans hadi neyse de kesinlikle daha uygun değil!)

Sistemler 150-200 fazla olabilir.
Listeler Sinerji.gen.tr üzerinden hazırlandı.
Fiyatları çok hızlı değişebildiklerinden ( thanks to dolar) listeye fiyatlarını eklemedim.
Ancak hazırladığım zaman o bütçeyi 200TL'den fazla aşmayacak şekildeydi.

Son düzenleme:
Sistemler 150-200 fazla olabilir.
Listeler Sinerji.gen.tr üzerinden hazırlandı.
Fiyatları çok hızlı değişebildiklerinden ( thanks to dolar) eklemedim.
Ancak hazırladığım zaman o bütçeyi 200TL'den fazla aşmayacak şekildeydi.

Masaüstü istiyorum ama şu an çok kararsız kalıyorum. (Daha doğrusu içime sineceğinden şüpheliyim.) Söylesene 5 bin üstü bir limite bu sistemler değer mi sizce? (Yani monitör fiyat artışını da katarsak en kötü 1000 TL ekleniyor üste.) Bekleyelim mi? Vaz mı geçelim? Laptop mu bakalım bu bütçeye sen olsan ne yapardın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı