Ekonomi kötüyse niye herkesin eli dolu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
80 milyonun 80 milyonu zengin olamaz sanki Amerika'da herkes zengin benim gördüğüm büyük çoğunluk böyle.

Ya alım gücü asgari ücret alan adam bile 1 aylık maaşı ile 2 tane iPhone alıyor sen burada kaç ayda alabiliyorsun.

Bugün foruma gittim bir şeyler almaya ve herkesin elinde iPhone 12-11, son model arabalar, pahalı markalardan kıyafetler, üstelik çok kalabalıktı. Madem ekonomi bu kadar kötü, niye herkes geziyor ve ellerinde bunlar var? Tek amaçları hükümeti eleştirmek ama hükümeti eleştirdiği telefon kendisinden pahalı bu milletin.

Yine aynı zihniyet çıkar telefonu.

80 milyonun 80 milyonu zengin olamaz sanki Amerika'da herkes zengin benim gördüğüm büyük çoğunluk böyle.
Amerika'daki insanların en fakirinin maaşı 2500 dolar yani senin o "pahalı" dediğin kıyafetleri rahat rahat giyiyorlar.

Evet. Size katılıyorum. Sıradan mahallelerde gezerseniz ülkenin durumunun kötü olduğunu görebiliyorsunuz zaten.

"...Doğruya doğru özentiyiz. Elma logosu var diye o kadar para verecek kadar enayi değilim açıkçası..."

KEKEW.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başkanın durumu iyiyse bizim değilse o alabilir biz alamayız.
O aldıysa alir parasi varmış.
Biz alamadiysak bizim paramiz yokmuş.

Adama bak gidip lüks yerlerde geziyor, adamların arabalarını, telefonlarını görüp ekonomi kötü değil diyor. Fakir adamın ne işi olacak zaten oralarda. Şu kafanızı adam gibi kullanın.

Gittiğim yer lüx bir yer değil ama insanlar nedense çok lüx.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı