Ekonomimiz iyi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle iyi değil! Bakın sadece araba fiyatlarına, bilgisayar veya telefon fiyatlarına bakarak söylemiyorum bunu. Türkiye'de insanlar en temel ihtiyaçlarını bile zor karşılamakta, Avrupa'da insanlar su gibi ekmek gibi et ve kuruyemiş yiyebiliyor iken bizim Türkiye'de insanlar ayda 1 kere bile zor yiyor. Sence ekonomi bu şartlar altında iyi olabilir mi?

Hocam biraz maaşla alakalı bir konu olabilir mi?
Herkes hamal mı öğretmen mi memur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paranın değeri olmadığı için olabilir mi? 5 yıl önce 50 TL olan şey şimdi 200 TL.
O zaman nasıl herkes önüne geldiği gibi para harcıyor? Biz 10 TL'yi harcarken bile 50 türlü hesap yapıyoruz adamlar sanki yoldan bulmuş gibi 400 TL'yi çıkarıveriyor.

Son düzenleme:
Kendi milletine alışveriş yapmayı bile nankörlük olarak gören sizin gibi insanlar ile aynı ülkede yaşamaktan nefret ediyorum!
Ben de anlamadan konuşmayı nankörlük olarak görüyorum. Benim kızdığım nokta alışveriş değil. Beni asıl delirten hem marketten 2 el arabasıyla çıkıyor hem de konuşuyor.

Kendi milletine alışveriş yapmayı bile nankörlük olarak gören sizin gibi insanlar ile aynı ülkede yaşamaktan nefret ediyorum!
Demek istediği şey herkes durum kötü diyor ama herkes de pahalı harcamalar yapıyor. Yani bir nevi nankörlük demek istiyor. Haksız sayılmaz. Ramazan'da yardım yapmak için dolaştım, birkaç aile dışında herkesin durumu iyiydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı