Ekran donuyor ve dırr diye takılma sesi geliyor

Ogulcanzxx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Windows'u kurdum iyi hoş açıldı neyse CS Valorant falan indirdim. Apex Legends indirmeye başladım biraz indirdim Valorant'a gireyim dedim oynadim biraz sonra oynarken ekran dondu dırrrrrrrr diye takılma sesi gelmeye başladı kulaklıktan. CTRL alt falan bir şey yapamiyordum bende kasanın Power düğmesinden kapattım ondan sonra açtım açıldı yine indirmeye başladım Valorant'a girmedim bu sefer. Sonra bir sure sonra yine kapandı. Geri açtığımda ise onarım yapmak ister misiniz falan dedi evet dedim yaptı PC'de her şey silinmişti oyunlar falan ilk kurduğum zaman gibi oldu sadece dosyaları kalmıştı.

Ben de CS'nin dosyalarını kopyalayıp farklı yere yapistiracaktim sonra yine kapandı. Açtığımda ASUS ekranında kaldı. Power tuşuna bastığımda kapanmiyordu PC, güç kablosunu çıkardım öyle kapattım. BIOS ayarlarim eskisine dönmüştü onu da eski ayarlarına döndürdüm kaydedip çıktım ama ekran gelmedi. Şu an American Megatrends ekranı var ne yapmam lazım? SSD kullanıyorum daha 4 5 günlük.

Dosya Ekleri

• IMG_20201104_112817.jpg
    IMG_20201104_112817.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün Windows'u kurdum iyi hoş açıldı neyse CS Valorant falan indirdim. Apex Legends indirmeye başladım biraz indirdim Valorant'a gireyim dedim oynadim biraz sonra oynarken ekran dondu dırrrrrrrr diye takılma sesi gelmeye başladı kulaklıktan. CTRL alt falan bir şey yapamiyordum bende kasanın Power düğmesinden kapattım ondan sonra açtım açıldı yine indirmeye başladım Valorant'a girmedim bu sefer. Sonra bir sure sonra yine kapandı. Geri açtığımda ise onarım yapmak ister misiniz falan dedi evet dedim yaptı PC'de her şey silinmişti oyunlar falan ilk kurduğum zaman gibi oldu sadece dosyaları kalmıştı. Bende CS'nin dosyalarını kopyalayıp farklı yere yapistiracaktim sonra yine kapandı açtığımda ASUS ekranında kaldı. Power tuşuna bastığımda kapanmiyordu PC güç kablosunu çıkardım öyle kapattım. BIOS ayarlarim eskisine dönmüştü onu da eski ayarlarına döndürdüm kaydedip çıktım ama ekran gelmedi şu an American Megatrends ekranı var ne yapmam lazım yardımcı olacak var mı lütfen. SSD kullanıyorum daha 4 5 günlük.

Hocam SSD Adata SU630.
Kronik sorunlu model ondan olabilir.
Eki Görüntüle 725542

Lütfen detaylıca anlatır mısınız paragraf kullanarak?
Probleminizi anlamadım.

Sistem özelliklerin neler? İşlemci fazla zorlanmadan donup kapanmış olabilir. RAM'ler de sıkıntı çıkartmış olabilir.

Hocalarım fotoğrafta yazıyor zaten.

Eki Görüntüle 725542

Lütfen detaylıca anlatır mısınız paragraf kullanarak?
Probleminizi anlamadım.

Bizim PSU, RAM gibi şeylerin modellerine ihtiyacımız var. Oradaki bilgileri ben de gördüm zaten.

PSU'nu ve RAM'lerin tam modelini belirtir misin?

Ek olarak 1650 demişsin, alt mesajında 1650 Super diyorsun.

Ben 1650 demedim süper dedim oradan başka biri yazmış RAM'lerim XPG D30 8x2 şeklinde güç kaynağıda Power Boost 500W kasanın içinde beraber geldi.
Hocam başta her şeyi yüklemişsiniz fakat ondan sonra hata vermiş.
SSD zorlamışsınız ve zaten kronik sorunlu olan model.

Ne yapmam lazım hocam.

Geri
Yukarı