Çözüldü Ekran kartı Chipset veya VRAM arızasını nasıl anlayabiliriz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

French ArKaDaTa

Hectopat
Kendi ekran kartımdan şüphelenmeye başladım da o yüzden soruyorum. Acaba nasıl anlayabiliriz bu durumu. Arıza veya bozukluk olduğunda çok performansı düşürür mü? Yoksa fark ettirmez mi? Anlatabilir misiniz bu konuyu acaba?
RX 570 8 GB ASUS marka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OCCT 3D testinde error çıkmıyorsa sıkıntı yok. Bir de onun yanında Memtest'i yaparsınız. Error sayısının sıfır olması gerekiyor.
Düzenle seçeneği kalktığı için bu şekilde yazmak zorundayım. Arıza ve bozukluk olduğunda sistem stabil olmaz. Hata almanız kaçınılmaz hale gelir.
OCCT 3D testinde error çıkmıyorsa sıkıntı yok. Bir de onun yanında Memtest'i yaparsınız. Error sayısının sıfır olması gerekiyor.
Düzenle seçeneği kalktığı için bu şekilde yazmak zorundayım. Arıza ve bozukluk olduğunda sistem stabil olmaz. Hata almanız kaçınılmaz hale gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Dün LOL'deyken bir anda bilgisayar kapandı. Elim ayağıma dolaştı ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Ekran kartı da yoğun çalışmıyordu. Güç düğmesine bastım sonuç alamadım. Elektrikler de gitmemişti. Gitse internet de giderdi. Güç kaynağını kapattım açtım ve çalıştı. Bunun sebebi ne olabilir?

Aynısı dün gece yine lol de benim başıma geldi ekran kartı arızası olduğunu anlıyana kadar epey uğraştım 3 saatten fazla vaktimi aldı onboard çıkışım olmadığı için birden fazla kez format atmak zorunda kaldım. oyundayken aniden dümdüz mavi zemin de dondu Bilgisayar ve formattan sonra ekran kartı driveri yükleyip yeniden başlattığımda çizgili mavi ekran alıyorum bu durumda ne yapabilirim internette ısıl işlem ile chipset tamiri yapıldığını gördüm fakat arıza chipset arızasımı değil mi bilmiyorum sizin ne gibi tavsiyeleriniz olur yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran kartım HD7770 edition
Varmı yardımcı olabilecek??

Son düzenleme:
OCCT doğru bir şekilde hata analizi yapamıyor. Her zaman tespit edemiyor yani.
Bunu bizzat denedim. 20dk test sonucu arızalı kartta sorun bulamamıştı.

Aynısı dün gece yine lol de benim başıma geldi ekran kartı arızası olduğunu anlıyana kadar epey uğraştım 3 saatten fazla vaktimi aldı onboard çıkışım olmadığı için birden fazla kez format atmak zorunda kaldım. oyundayken aniden dümdüz mavi zemin de dondu Bilgisayar ve formattan sonra ekran kartı driveri yükleyip yeniden başlattığımda çizgili mavi ekran alıyorum bu durumda ne yapabilirim internette ısıl işlem ile chipset tamiri yapıldığını gördüm fakat arıza chipset arızasımı değil mi bilmiyorum sizin ne gibi tavsiyeleriniz olur yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran kartım HD7770 edition
Varmı yardımcı olabilecek??
Kardeşim ne yaptın çözebildin mi sorunu? (konuyu özür dileyerek hortlatıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı