Ekran kartı fanları tam hızda döndükten sonra görüntü gitti

Stucknela

Hectopat
Selamünaleyküm.

Yazdığım gibi ekran kartım birden son sürat fan çalıştırdı ve görüntü gitti şu an görüntü yok sorun ne acaba?
Ve onboard görüntü alabilir miyim ben?
i3 10100F işlemci.
B 560M-A Pro anakart.
Onboard girişine taktığımda hiç görüntü gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm.

Yazdığım gibi ekran kartım birden son sürat fan çalıştırdı ve görüntü gitti şu an görüntü yok sorun ne acaba?
Ve onboard görüntü alabilir miyim ben?
i3 10100F işlemci.
B 560M-A Pro anakart.
Onboard girişine taktığımda hiç görüntü gelmedi.

Ekran kartını bekletin Bilgisayar'ı açmayın belki tekrardan düzelir. Ekran kartı birden fanı %100'e çekmişse PCI-Express'le bağlantısını kaybettiğinden olabilir ya da ekran kartında güç sorunu vardır.

Ekran kartınız ölmüş yapabileceğin çok bir şey yok fan son hızda çalıştıysa görüntü giderken işlemcide ya da işlemcinin altındaki lehimlerde sorun vardır.

Ekran kartınız ölmüş yapabileceğin çok bir şey yok fan son hızda çalıştıysa görüntü giderken işlemcide ya da işlemcinin altındaki lehimlerde sorun vardır.

Bu kesin değil ekran kartı VRAM hatası veriyor olabilirde o tür durumlarda da fan hızları 0.50-1 saniyeliğine %100'ü gördükten sonra kapanıyor.

Ekran kartını bekletin Bilgisayar'ı açmayın belki tekrardan düzelir. Ekran kartı birden fanı %100'e çekmişse PCI-Express'le bağlantısını kaybettiğinden olabilir ya da ekran kartında güç sorunu vardır.

Hocam BIOS resetledim PSU da iki tane ayrı çıkış vardı diğer kabloyu denedim bilgisayarı beklettim 5 10 dk yine aynı sorun hiçbir yük altında değildi yaptığında bir anda görüntü gitti ve fanlar son hız dönmeye başladı.

Geri
Yukarı