İ5-6600 CPU Sıcaklık Değeri Kaç Olmalı?

Halilssss

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şuan İ5-6600 ilan takılı olan sistemimde stok fan var ve GTA 5 oyununda full ayarlarda sıcaklık değerleri resimdeki gibi sizce hava soğutucu almaya gerek var mı yoksa stok fan hala iş görür mü?

Dosya Ekleri

• stats-1.jpg
    stats-1.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 69
Sıcaklıklar normal, değiştirmeye pek gerek yok ancak daha iyi olsun derseniz termal macun değiştirmek hayli işinizi görür.

Stok fan işini yapıyor sadece. Bu değerler normal. Ekstra bir soğutma için kule soğutma almanızı tavsiye ederim. Sıvı soğutma gereksiz olur.

6500 sahibi olarak boşta 30, yükte maximum 58 derece alıyorum. 1 adet egzoz fana ve stok işlemci fanına sahibim. Termal macununu yenilemenizi öneririm.

Hmm. Yani normalin bir tık üstünde diyebiliriz. Kasa içi temizliğini ve termal macun değişimini yap yapmadıysan. Yaptıysan sorun teşkil etmez lakin bir tık sıcak. Bunu genel düşünmemek lazım kışın böyleyse sıcak yaz aylarında 90'a ulaşır diye tahmin ediyorum o. Ona göre önlem almak icap eder.

Tamamdır o zaman termal macun değiştir.

Hmm. Yani normalin bir tık üstünde diyebiliriz. Kasa içi temizliğini ve termal macun değişimini yap yapmadıysan. Yaptıysan sorun teşkil etmez lakin bir tık sıcak. Bunu genel düşünmemek lazım kışın böyleyse sıcak yaz aylarında 90'a ulaşır diye tahmin ediyorum o. Ona göre önlem almak icap eder.

Bu sıcaklığa bakıp temizledim bilgisayarı daha macunu sürüp fanları takmadım yeni kasa fanı bekliyorum deneyip yazarım. Ha bir de PC iki masa arasında dar yerdeydi galiba ondan olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı