Ekran kartı sıcaklığı en fazla kaç olmalı ?

1 ay önce sıfır GTX 1070Tİ ARMOR aldım. Oyunlarda 1-2 dakika içerisinde 82 dereceye kitleniyor. Bios öyle ayarlanmış.
Konusunu da açtım forumda var. Kart güçlüyse sıcaklık oluyor. Bunu yapan da mühendis sonuçta. 35 ay garantisi var. Bozulsa da umrumda değil.

Yanlış düşünüyorsun. Özel tasarımını yapan firmalar dediğin silikon parçasını düşünmüyor mu sanıyorsun? Referans kartlar, atıyorum MSI'nın AERO modeli (Özel tasarım, tek fan.) gibi kartları almak aşırı mantıksız o zaman.
Bu tek fanlı tasarımlar düşük TDP'ye sahip kartlarda kullanılıyor. Çok elektrik çekmeyen kart çok da ısınmıyor. Farkettiysen GTX 1060 üstünde tek fanlı model yok çünkü aşırı ısınıyor, hatta 3 fanlı var

Bu tek fanlı tasarımlar düşük TDP'ye sahip kartlarda kullanılıyor. Çok elektrik çekmeyen kart çok da ısınmıyor. Farkettiysen GTX 1060 üstünde tek fanlı model yok çünkü aşırı ısınıyor, hatta 3 fanlı var
https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Founders-Support-11G-P4-6390-KR/dp/B06XH2P8DD
VGA GeForce GTX 1070 Ti AERO 8G GTX1070 8GB GDDR5 256b DX12 PCIE 3.0 x16 (1xDVI 1xHDMI 3xDP) MSI | Trendyol
www.incehesap.com/msi-geforce-gtx-1080-ti-aero-11g-oc-ekran-karti-fiyati-34783
İlla kanıtlamak gerekiyor sanırım.

Üst seviye ekran kartı kullanıyorsan 55° üstünü aşmamak için kutuplarda yaşaman lazım.
Asus RX 460 DUAL OC2GB kullanıyorum. Battlefield 4 ultrada en fazla aldığım 54 ile 56 arasında gidip gseln derece. İstanbul Kayışdağı' nda yaşıyorum. Bunu moderatörlere de kanıtladım, yine kanıtlarım. İstediğin program ile sıcaklık ölcümünü yaparım. Şu anda GTA V oynuyorum ve Normal high ayarda 47 derece GPU TWEAK2' den takip ediyorum.

Dostum FE modelleri dışında, FE modellerinde de zaten 2 fanlı olacak deniyordu, ısınıyor çünkü. Adamlar sıvı soğutmalı kart yaparken 1 fanlı kart yapmanın tek mantıklı yanı, çok iyi bir fan ve termal macuna sahip olmaktır. Yada normalden daha düşük frekansa sahip olacak kart. Üst düzey soğutmalı kartlar fabrikadan overlocklanmış olabiliyor

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım için aşağı yukarı limit 80°C'dir.

Asus RX 460 DUAL OC2GB kullanıyorum. Battlefield 4 ultrada en fazla aldığım 54 ile 56 arasında gidip gseln derece. İstanbul Kayışdağı' nda yaşıyorum. Bunu moderatörlere de kanıtladım, yine kanıtlarım. İstediğin program ile sıcaklık ölcümünü yaparım. Şu anda GTA V oynuyorum ve Normal high ayarda 47 derece GPU TWEAK2' den takip ediyorum.

Bana bir şeyler kanıtlamak zorunda değilsin. Üst düzey kartlara custom sıvı soğutma da yapsan gündelik kullanımda 55° üstüne çıkması kaçınılmazdır. Hele o kart AMD Vega ise 60° altına düşerse öp başına koy.

Geri
Yukarı