Ekran kartı sıcaklığı en fazla kaç olmalı ?

Eğer kartınız eski değilse, sıkıntı var. Eskiyse de uzun zamandır bakım yapmadıysanız bakım yaptırın. 80 altına inerse güzel olacaktır, 85 fazla.
Normaldir. 80 - 90 derece arası bir zararı yoktur. Sonrasında önlem alman gerekir. Hangi kartı, modeli kullanıyorsun?
Dostum zaten ekran kartı/işlemci 100 derece sonrasında kendini kapatıyor. 80-90 derecenin zararı çoktur, hem daha az performans alırsın, hem de ömrü kısalır. 85 hiç de normal değil eğer eski bir laptop değilse.

Eski bilgisayarım üzerinde MSI Afterburner yardımıyla deneyler yapmaktayım :) Şu an grafik işlemcimde 94 derece maksimumu gördüm ancak bilgisayar herhangi bir donma, kapanma ya da bu tarz bir yönelimde bulunmadı. Laptop olduğunu belirtmek isterim. Yeni bilgisayarımda ise, o da bir laptop GTX 1070 var ve uzun süre yüksek grafikli 2k çözünürlükte oyun sonrası 80 civarına çıkabiliyor. Yani 85 derecenin bir sıkıntı yaratmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer kartınız eski değilse, sıkıntı var. Eskiyse de uzun zamandır bakım yapmadıysanız bakım yaptırın. 80 altına inerse güzel olacaktır, 85 fazla.
85 derece fazla falan değil. Normalde 60 - 70 dereceleri göre göre daha üst sıcaklıklar fazla ısınıyor gibi geliyor herkesin gözüne.

Oyun sırasında kasma, takılma, görüntüde bozulmalar yaşıyorsan o zaman endişelen. 85 derece yüksek ama daha yüksek sıcaklılara kadar dayanabilir.

Sucuk ile ekran kartını karşılaştırıyorsun. Aralarında çok fark var :D.
Karşılaştırmadım, bile dedim. Elini tut, elin yanacak, silikon parçasının buna ne kadar dayanmasını bekliyorsun? 85 derece 1-2 senelik bir kart için çok fazla, sıkıntı var. Eski bir kart için güncel oyunlarda normal, ama sıcaklık fazla yine de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı