Ekran kartı sıvı soğutma bloğunda Gaming ile Gaming X arasındaki farklar nelerdir

Merhaba bilgisayarda sıvı soğutma için ekwb sitesinde ekran kartı bloklarına baktım. Ancak MSI RTX 2060 Super Gaming X bulamadım onun yerine Gaming model blok vardı aralarında fark var mıdır? Alıp taksam sıkıntı çıkar mı? Yardım eden etmeyen herkesten şimdiden teşekkür ederim.

Msi veya Asus serilerinde aynı aileden olup sonlarında bulunan 8, X, Z gibi ibarelerin tek farkı frekans ayarlarıdır. Varsayalım stok model 100 gücünde çalışıyor ise, X modeli 110, Z modeli ise 120 gücünde çalışır. Nedeni ise bu kartlar fabrika çıkışı OC'lidir. Aralarında FPS farkı yok denecek kadar azdır ve dilerseniz bu OC'yi siz de atabilirsiniz. Fakat Z serisinde daha sağlıklı OC atabiliyorken, 8 modelinde bu durum biraz daha normaldir. Fakat aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum ben.

Asıl sorunuza gelecek olursak fiziksel görünümlerinde hiçbir değişiklik olmuyor. Aynı blok, aynı renk, aynı tasarım olurlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı