Ekran kartı ve SSD önerisi

ArdaHD

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemime yükseltme yapmak istiyorum. Genel olarak Valorant oynuyorum. Arada hikayeli oyunlarda oynuyorum. SSD'ye sadece Windows'u ve Valorant yükleyeceğim. Yani boyutu pek önemli değil. 8000 TL civarında bütçe ayırabilirim.

Öncelikle şunu belirteyim, işlemcin çok zayıf. Düzgün bir ekran kartı taksan darboğaz yapar. Öncelikle işlemcini değiştir. İkinci elden veya sıfır olarak R5 5500 al.

SSD olarak bunu al:

Ekran kartı olarak da ikinci elden RX 6600 bak.

@AliEgemen Şu Kioxia atma ezberini tahmini ne zaman bırakacaksınız? O SSD 1.440 TL etmez. Aynı paraya daha iyileri varken hiçbir araştırma yapmadan ezberden atıp atıp geçiyorsunuz. Vallahi sıktı artık.

F/P iken öneriyorduk, artık F/P bir tarafı kalmadı. Aynı paraya, hatta daha ucuza daha iyi SSD'ler var.

@Caner Uncu neden beğenmediniz hocam.

@AliEgemen Şu Kioxia atma ezberini tahmini ne zaman bırakacaksınız? O SSD 1.440 TL etmez. Aynı paraya daha iyileri varken hiçbir araştırma yapmadan ezberden atıp atıp geçiyorsunuz. Vallahi sıktı artık.
Bilinen ve güvenilen bir ürün kendim de kullanıyorm o yüzden atıyorum. Rastgele bir ürün mü atayım?

Rastgele bir ürün mü atayım?
Offf vallahi of! Yahu yazdığım şeyden gerçekten ''rastgele ürün at'' mı anladın? Yok artık gerçekten inanamıyorum ya vallahi inanamıyorum.

Sana diyorum ki, aynı paraya daha iyi SSD'ler var. Rastgele ürün atma, ezberden Kioxia atıp geçme diyorum. Üst mesajımda attım. Patriot VPN110 daha iyi SSD. Hadi onu geç, Vatan'da aynı paraya Kioxia Exceria PLUS var! O da daha iyi SSD. G2'nin alınabilirliği yok artık!

Sırf marka güvenilir diye Kioxia mı önerelim ezberden? Patriot güvenilir değil mi? Hadi Patriot'a güvenmiyorum de, Vatan'da bu var arkadaşım:

Offf vallahi of! Yahu yazdığım şeyden gerçekten ''rastgele ürün at'' mı anladın? Yok artık gerçekten inanamıyorum ya vallahi inanamıyorum.

Sana diyorum ki, aynı paraya daha iyi SSD'ler var. Rastgele ürün atma, ezberden Kioxia atıp geçme diyorum. Üst mesajımda attım. Patriot VPN110 daha iyi SSD. Hadi onu geç, Vatan'da aynı paraya Kioxia Exceria PLUS var! O da daha iyi SSD. G2'nin alınabilirliği yok artık!
Hocam sakin olun :D

Hocam sakin olun :D
Vallahi bana kalsa olacağım da bir şey yazdım gittiniz tamamen alakasız bir çıkarım yaptınız.

Kioxia önerecekseniz de ezberden G2 atmayın, o fiyata o disk alınmaz çünkü daha iyileri var. Kioxia olacaksa buyurun mesela:

Daha ucuza da üst mesajda attığım gibi Patriot VPN110 var, heatsink de var. Daha iyi.

Öncelikle şunu belirteyim, işlemcin çok zayıf. Düzgün bir ekran kartı taksan darboğaz yapar. Öncelikle işlemcini değiştir. İkinci elden veya sıfır olarak R5 5500 al.

SSD olarak bunu al:

Ekran kartı olarak da ikinci elden RX 6600 bak.

Hocam ben ikinci ele pek güvenemiyorum. İşlemci ve ekran kartını şu an sıfırdan alabilirim. SSD diğer aya kalabilir acelesi yok benim için.

Sapphire AMD Radeon RX 6600 Pulse 11310-01-20G 8 GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

AMD Ryzen™ 5 5500 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) 6 Core 12 Threads 19MB Cache AM4 İşlemci -Tray | Teknobiyotik

Bu şekilde alsam. İşlemcinin soğutucusu yok sanırım. Ben şu an Ryzen 3 2200G'nin stok fanını kullanıyorum. Onunla devam etsem yeterli olur mu?

Geri
Yukarı