Ekran kartı yük altına girince sistem kapanıyor

OnurhanDOG4N

Hectopat
RAM
6GB 1333 MHz
Ekran kartı
R7 240
Anakart
Asus P8H61 M-LX Rev 2.0
İşlemci
İntel İ3 2120 3.3GHz
Letgo'dan ikinci el GTX 560 alacağım, 250TL fiyatı. Adamın dediğini direkt yazıyorum " 300W PSU ile 6 ay civarı oyun oynadım, sonradan oyuna veya yük altına girince kasa kapanmaya başladı. Video izlerken veya normal kullanırken sıkıntı yok ama oyuna girince kasa kapanıyor. Ben bu PSU ile R7 265 çalıştırdım bu sonradan arıza verdi. FurMark testine girer girmez kapanıyor kasa. "
Ben PSU yetersizliği sebebi ile böyle olduğunu düşünüyorum sizce de öyle olabilir mi bu kumarı oynamaya değer mi yoksa alınmaz mı? Bende 650W 80+ PSU var sıkıntı yok ondan. Adam da bilmiyor sorunu ne hiç tamire gitmemiş kart. Abi git sıfır al uğraşma diyecek olan kişilere şimdiden cevap vereyim param olsa zaten şu an bu konuyu açmazdım. Değerli cevaplarınızı bekliyorum ona göre alacağım ve almayacağım. He bir de adam iade kabul etmiyor ona göre konuşalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu denemeden bilmek zor. Elinizdeki PSU yeterli. Şans diyelim.

Riske değmez. Kartı OCCT ile yüke soksun o kart tek başına 300W çekmez zaten. Sadece kart yükse girdiğinde kapanıyorsa kart arızalıdır.

Karta yük bindiğinde fanlar dönmüyorsa ve ısınıyorsa sorun soğutma olabilir.

Almayın hocam bence. 300W o kart için yeterli büyük ihtimal arızalı.

Ama kartta çift güç çıkışı var, 150W TDP değeri gözüküyor internette de bilemedim yine de.

Karta yük bindiğinde fanlar dönmüyorsa ve ısınıyorsa sorun soğutma olabilir.

Yok ondan yana sıkıntı yok olsa söylerdi diye tahmin ediyorum.

Riske değmez. Kartı OCCT ile yüke soksun o kart tek başına 300W çekmez zaten. Sadece kart yükse girdiğinde kapanıyorsa kart arızalıdır.

Kasayı satmış dediğine göre sadece ekran kartı kalmış, güvenemedim yine de bilmiyorum. İade almam demesi de iyice şüphelendirdi beni.

Kasayı satmış dediğine göre sadece ekran kartı kalmış, güvenemedim yine de bilmiyorum. İade almam demesi de iyice şüphelendirdi beni.

250TL'yi gözden çıkaramayacak durumdaysanız riske atmayın. Bana da biraz sakat gibi geldi.

Geri
Yukarı