Sistem yük altına girince kapanıyor

TunaYK

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gün once bir toplama PC montajı yapıldı. Her şey iyi hoş ama bugün ETS 2 oyunundayken sistem yüke girdi ve kendini kapattı. Kendi kapanınca da sadece kasasa RAM ışıkları yanmaya devam ediyordu. Ardından FurMark testine soktum bilgisayarı ve yine kapandı. Sonra tekrar soktum, bu sefer kapanmadı. Sizce sorun nedendir, yardımcı olur musunuz?

Öncelikle tüm donanım bilgilerinizi paylaşır mısınız? Ayrıca yük altında işlemciniz 100 dereceyi aştığı için de kapanabilir. Genelde stok soğutucuda bu gibi durumlar olabiliyor eğer kasa da iyi hava alan bir model değilse.

Böyle bir sorun anca ısınma sorunu ya da güç yetmezliğinden olur diye düşünüyorum. Sistem bileşenleri yazar mısınız? Güç kaynağı bir yazılım ile öğrenilemez kasadan görmeniz gerekiyor.

Böyle bir sorun anca ısınma sorunu ya da güç yetmezliğinden olur diye düşünüyorum. Sistem bileşenleri yazar mısınız? Güç kaynağı bir yazılım ile öğrenilemez kasadan görmeniz gerekiyor.

@KafadanKontak @SYDra

İşlemci: R7 7700X.
Anakart: MSI B650-P DDR5.
RAM: Kingston Fury 6000 MHz 16 GB DDR5.
Sıvı soğutucu: Lian Li galadah 360mm.
Ekran kartı: ASUS TUF Gaming RX 6950XT.
SSD: Kingston Renegade 1TB.
PSU: FSP Hydro G PRO 750W 80+ Gold.
Kasa: Cooler Master TD500 V2.

Sistemimin özellikleri bunlar yük altına girince kapanıyor.

OCCT'yi kurup Power testi yaparken bak bakalım sıcaklıklar ne düzeylere geliyor ve hangi aşamada siste kapanıyor. Sıcaklıksa sorun, soğutucu montajı ve aşamalarında bir eksiklik var ya da soğutucun bozuk demektir. Sıcaklılar normalse Ram veya PSU geliyor aklıma.

Merhaba. 2 gün once bir toplama PC montajı yapıldı. Her şey iyi hoş ama bugün ETS 2 oyunundayken sistem yüke girdi ve kendini kapattı. Kendi kapanınca da sadece kasasa RAM ışıkları yanmaya devam ediyordu. Ardından FurMark testine soktum bilgisayarı ve yine kapandı. Sonra tekrar soktum, bu sefer kapanmadı. Sizce sorun nedendir, yardımcı olur musunuz?

Ekran kartı güç girişi bağlantısı yanlış olabilir, tek PCI kablosu üzerinden 2x8 pin bağlanmışsa sorun yaratır, siz kontrol edin ve 2 ayrı PCI kablosunun birer 8 pinini ekran kartına takın.

Ekran kartı güç girişi bağlantısı yanlış olabilir, tek PCI kablosu üzerinden 2x8 pin bağlanmışsa sorun yaratır, siz kontrol edin ve 2 ayrı PCI kablosunun birer 8 pinini ekran kartına takın.

Ekran kartindan VGA kabloları takılı değil o sorun yaratır mı? Fotoğraf ta gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 20230408_155324.jpg
    20230408_155324.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı