GTX 760 sistem yük altına girince kapanıyor

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8gb ram
Ekran kartı
Gtx 760
İşlemci
amd fx-8350
İşlemciyi çıkarttığımda hem termal macununun tamamen bittiğini hem de birkaç telin yamulduğunu fark ettim. İğne ile telleri düzelttim fakat 1 teli koptu ve elimde termal macun olmadığı için yenileyemedim. Parçaları geri takıp deneme amaçlı bilgisayarı çalıştırdım fakat yük altına biner binmez kapanıyor. Google'da vb. rahatça gezebilirken herhangi bir oyunu açtığım an direkt kapanıyor. Termal macun yenilersem sorun çözülür mü yoksa o kopan tel yüzünden macun yenilememe rağmen düzelmez mi? İşlemciyi çıkartmadan önce bir sorun yoktu ve oyunu açar açmaz macun olmadığı için sıcaklık kapanacak dereceye kadar hızla çıkabilir mi ki?

İşlemciyi çıkarttığımda hem termal macununun tamamen bittiğini hem de birkaç telin yamulduğunu fark ettim. İğne ile telleri düzelttim fakat 1 teli koptu ve elimde termal macun olmadığı için yenileyemedim. Parçaları geri takıp deneme amaçlı bilgisayarı çalıştırdım fakat yük altına biner binmez kapanıyor. Google'da vb. rahatça gezebilirken herhangi bir oyunu açtığım an direkt kapanıyor. Termal macun yenilersem sorun çözülür mü yoksa o kopan tel yüzünden macun yenilememe rağmen düzelmez mi? İşlemciyi çıkartmadan önce bir sorun yoktu ve oyunu açar açmaz macun olmadığı için sıcaklık kapanacak dereceye kadar hızla çıkabilir mi ki?

Selam,

Termal macun sürmeden bir soğutucu kullanıyor ya da deniyorsanız keza bunların 2'si ortalama aynı şeydir. Termal macununu çıkış amacı işlemci yüzeyini hiçbir soğutucu bloğu tamamen değemez yani soğutucu olmadan kullanıyorsunuz şu an PC nizi. Evet normal işlemci 1 sn içinde Max derecesine yükselme eylimindedir. Ne kadar yüksek frekans istenirse çekilen volt çoğalır bu da dışa salınacak enerjiyi yani ısıyı verir. Termal macun olmadan ister 100 ister 1Mlik bir soğutucu alın en kötü işlemciyi soğuk tutamazsınız.

Sorunuzun cevabı açık termal macun sürdükten sonra deneyin kırılan bacak önemli bir şey olmayabilir. Hiç kullanılmayan bir özellik bile olabilir. Bunu sağlıklı bir ortamda test etmeden bilemezsiniz.

Kolay gelsin.

tel ne teli bunu söylersen yardımcı olabiliriz

ve hangi oyun
İşlemcinin pinlerinden bahsediyorum.

Büyük ihtimal o tel nedenlidir o kadar hızlı ısınamaz. İşlemcinizi değiştirmenizi öneririm.
Komple PC'yi değiştiricem fakat beni birkaç ay daha idare ederse güzel olucak. Oyunu açmaktan ziyade önceden 5-6 tane Google sekmesi bile açsam kapanıyordu şuan o kadar hassas değil. Garry's mod adlı işlemci bazlı oyunu açıyorum bazen açılır açılmaz bazen sunucuya girerken bazen de sunucuya girdiğim an da kapanıyor.

Pinlerse işlemci çalışmazki 1 pinin bile i değerli çok
Evet pin, Gördüğüm kadarıyla bazıları 4-5 pin kopmasına rağmen bir süre daha kullanmaya devam edebilmiş. Macun yenilersem hiç mi imkanı yok ? Şuan nerdeyse Google'da 26 sekme açık ve kullanabiliyorum ama iş oyuna gelince kapanıyor direkt.

Selam,

Termal macununu çıkış amacı işlemci yüzeyini hiçbir soğutucu bloğu tamamen değemez yani soğutucu olmadan kullanıyorsunuz şu an PC nizi. Evet normal işlemci 1 sn içinde Max derecesine yükselme eylimindedir.

Sorunuzun cevabı açık termal macun sürdükten sonra deneyin kırılan bacak önemli bir şey olmayabilir. Hiç kullanılmayan bir özellik bile olabilir. Bunu sağlıklı bir ortamda test etmeden bilemezsiniz.

Kolay gelsin.
Bende bunu merak ediyordum termal macun olmadan bu kadar hızlı bir şekilde ısınıp kendini kapatabilir mi diye. Tek kullanımlık termal macun bulabilme imkanım var mı ? İnternetten baktığım kadarıyla tek sıkımlık bulamadım ve fiyatları biraz yüksek, 1 kere kullansam bana yeticek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı