Ekran Kartında AMD mi NVidia mı? İşte Cevabı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Girdiğin her oyunda nVidia ve Intel logosu neden var biliyor musun? nVidia ve Intel oyun firmalarına tomarla para aktardığı için. İşe de yarıyor. Baksana, adamlar mükemmel zombiler yetiştirmeyi başarıyor. Araştırmayan, sadece gördüğü logolara göre tercihlerini belirleyen bireyler.

Sen AMD işlemciler ve ekran kartları iyi değil dersen ben de böyle ağır konuşurum. Zira bu söylediğini destekleyecek en ufak bir kanıtın bile yok. i3 işlemci alıp yanına dandik bir ekran kartı alan insanlar var ülkemizde. Oysa ki çok daha ucuza aynı işlem sadece bir APU ile gerçekleştirilebiliyor...

Neyse, yaşın küçük ve piyasadan haberin yok. Büyüyünce daha mantıklı tercihler yapabilirsin. nasıl olsa şu an aldığın parçaların parası cebinden çıkmıyor.

Ben hiç bir zaman İ3 işlemci alıpta yanına dandik tümleşik gpu alan birisi olmadım olmamda. Yaşımda sizin bildiğiniz gibi küçük değil artık bunu neye dayanıp söylediyseniz.

O zaman yaşına göre davranman gerek. Markalara körü körüne bağlanmak yerine sorgulaman gerek. Avrupa Birliği'nin Intel'e, firmalara AMD kullanmamaları için prim verdiğinden ötürü ceza kestiğini biliyor musun?

Hayır o tarz haberleri takip etmiyorum. Neyse yine söylüyorum herkes iyi olanı seçsin. Burada boşyere tartışmanın anlamı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burak abiye sözüm olmasa çok fena konuşurdum burda da neyse... Intel'in 700 TL'ye yaptığı şeyi AMD 250 TL'ye yapıyor ne iş? Eğer sen 4 çekirdekli herhangi bir AMD ve Intel işlemciyle aynı donanımlarla oyun oynarken FPS farkı olacak mı bak bakayım? Aradaki farkı hissetmeyecek işler yapıyorsunuz bu durumda bu oyun oynamak oluyor, sonra ismi var diye Intel forever NVidia forever diye fanboyluk yapıyorsunuz... Tamam kardeşim benim git sen i7 3770'in onboard kartını kullan ya da daha iyisi tak bir GT220 sonuçta NVidia taş olsa bile takılır yani değil mi senin dediğine göre? Adamı konuşturtmayın. Böyle saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın. Kim bilir kaç insan sizin yüzünüzden manipule olup AMD'ye kötü bakıyor bu yorumlarınız yüzünden...

Intel i3 İşlemcinin hiç de kötü olmadığını söylemem gerekiyor, 4 GB RAM, giriş seviyesi bir ekran kartı (Eski Radeon) ile pek çok oyunu oynayıp Photoshop gibi uygulamalar kullanıyorum.

İşlemcide illa da i7, ekran kartında da illa en üst modelleri, satıcısına göre de illa Intel, Nvidia ya da AMD almamız gerekiyormuş gibi bir hava yaratıyor satıcılar. Pek çok dostumun işini Intel HD 3000 Graphics chipi bile görüyor, ben onlara Facebook'a girsinler diye Nvidia CUDA mı, AMD EyeFinity mi öveyim? :)

İhtiyaca göre özellik, markaların farklı teknolojileri var, farklı ihtiyaçlara hitap ediyorlar. Aynı oyunları oynayacak iki marka grubunun marka kapıştırması yanlış bence, benchmark ne derse, gerçek oyun testi ne derse odur :) (Benchmark bazen yanılır sentetik testte, o yüzden gerçek oyun testi dedim) Ama mesela arada az bir puan farkı varsa önemsemem, o kadar ince hesap gerçekçi olmaz bence, bilmem yanılıyor muyum arkadaşlar?

Ben Nvidia GT 220'den bahsetmedim. Siz kalkmış bana Giriş seviyesi ekran kartından yorum yapıyorsunuz. Örnek verseniz bile örnek verilmeyecek kart :) Ben Konuya GTX 690 ile daldım. Ve en hızlı kart olduğunuda söyledim. Suçum bu :D Zaten İntelde 22 nm 3.Nesil Core işlemcilerden rekoru kıracak.

İntel İ5 2500K işlemci ve GTX 480 kullanıyorum açamadığım oyun uygulama çizim program yok :)

GTX 480 kadar rezalet bir ekran kartı yoktur herhalde. Beklenenin altında performans, yüksek güç tüketimi ve inanılmaz derecede ısınan bir GPU... Fermi fiyaskosu geldi aklıma...

Intel i5'i de çok küçümsüyorlar Berkay, ben i3 dedim işte kimse tercih etmiyor zayıf diye ama canavar gibi çalışıyor :) AMD'ye fazla laf edenlere de kızıyorum böyle olunca, yahu artık Celeron devrindeki Intel-AMD işlemciler gibi zayıf işlemci mi kaldı piyasada? Hepsi canavar gibi maşallah :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı