Ekran Kartında AMD mi NVidia mı? İşte Cevabı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar youtube'da sıkı takip ettiğim bir arkadaş var bu Amerika ve Kanada'nın büyük bilgisayar ve her tür parça satıcısı olan NCIX'in elemanı olan Linus diye biri. Kendi kanalında unboxing yapıyor NCIX kanalında ise kullanıcıların kafasını kurcalayan sorulara çok güzel cevaplar veriyor. Son zamanlarda da AMD vs Nvidia tartışmasına bir açıklık getirmek adına bir video yapmış. Keyif aldım izlerken ve doğru buldum yorumlarını. İngilizcenize güveniyorsanız bir bakın derim.^^

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamadım çünki gavurca konuşuyo bu :D
Anladığım kadarıyla Gerek NVIDIA nın gerekse ATI nın askında bir grafik kartı olmadığını (üretmediğni) bunların, çözüm (solition) sunan firmalar olduğunu belirtmiş. Doğrusu da budur. Farklı firmalar farklı dizaynleri ile farklı çözümler ve farklı üretimler ortaya koyuyormuş.

Ömer konuşmayı özet Türkçe olarak yorum atarmısın.:(

Adamın sunuşu güzel. Tam ayrıntısıyla kafan da ne soru işareti var hepsini kaldırıyor. :D Bende genelde hep bu çocuğa raslıyorum. Bide bir adam daha var oda çok güzel sunuyor, çok videosu var İşte resmi.
safe_image.php

Genelde bu ikisini izlerim.

Adamın sunuşu güzel. Tam ayrıntısıyla kafan da ne soru işareti var hepsini kaldırıyor. :D Bende genelde hep bu çocuğa raslıyorum. Bide bir adam daha var oda çok güzel sunuyor, çok videosu var İşte resmi.
safe_image.php

Genelde bu ikisini izlerim.

Linustechtips ve Elric Phalres'ı bende takip ediyorum ama Elric daha çok intel hastası gibi geliyor bana :)

Edit: Bu tür kanalları takip eden arkadaşlara bir önerim de Newegg'dir. Burada da güzel incelemeler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elric Phares aynı zamanda şarkıcıdır.

Nvidia'mı AMD'mi diye bir şey yok arkadaşlar. Bu sabit bir olay değildir, şuan liderlik nvidia da ama yarın AMD nin elinde olur nerden bileceksin.

4-5 Ay sona çıkacak bildiğim kadarıyla. Yani 2013'ün ocak ayların da piyasaya sürülebilir.

Videoda anlatılanlar:

AMD ekran kartları çok ısınıyor ve nVidia kartlar çok sesli çalışıyor gibi genellemeler yanlıştır. Zira tonlarca farklı model mevcut.

Ne nVidia ne de AMD ekran kartı üretir. ASUS, Sapphire, Galaxy ve MSI gibi firmalar ekran kartı üretir.

AMD tarafında ömür boyu garanti veren tek firma vardır: XFX. (ABD'den bahsediyor burada)

nVidia tarafında ise birden fazla garanti veren firma var...

AMD daha iyi sürücü ve çoklu monitör desteğine sahip. Eyefinity, 3 nesilden beri varken nVidia Surround daha yeni yeni gelişmeye başladı.

Öte yandan nVidia 3D Vision ile 3D konusunda daha iyi bir uyumluluğa sahip.

nVidia, Open Computing için CUDA sunarken AMD de OpenCL desteğine sahiptir.

Sonuç: Kesin cevap yok!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı