Ekran kartını güncellerken görüntünün gidip geri gelmemesi

Jy Wollep

Decapat
Arkadaşlar AMD Radeon Settings'ten işlemcinin yeni sürümünü güncelliyordum. Her zaman olduğu gibi yükleme sirasinda monitor 2 saniyeliğine git gel yapardi fakat bu seferki güncelleştirmede monitor kapandi bi sure açilmayinca bilgisayari kapattim. Tekrar actigim da MSI Gaming Yazisindan sonra yükleniyor ikonu çikip ekran simsiyah oluyor. İnternette hiçbir yerde bulamadım. Bir yere vermeden cözebilir miyim bu sorunu?

Hocam şahsen ben Nvidia kullanıyorum. Aynen dediğiniz gibi her güncellemede mutlaka ekran git gel yapıyor. Size de şu yüzden cevap yazıyorum; yakın zamanda güncelleme yaparken benimde normalden biraz daha uzun sürdü siyah ekranım lakin ben bilgisayarıma herhangi bir müdahale bulunmadım ve yükleme kendi kendine tamamlandı.

Sanırım şu an sizin donanımsal bir sorununuz var. Mümkünse Windows'u güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Geri yükleme noktası mevcut ise yararı olabilir.

Arkadaşlar AMD Radeon Settings'ten işlemcinin yeni sürümünü güncelliyordum. Her zaman olduğu gibi yükleme sirasinda monitor 2 saniyeliğine git gel yapardi fakat bu seferki güncelleştirmede monitor kapandi bi sure açilmayinca bilgisayari kapattim. Tekrar actigim da MSI Gaming Yazisindan sonra yükleniyor ikonu çikip ekran simsiyah oluyor. İnternette hiçbir yerde bulamadım. Bir yere vermeden cözebilir miyim bu sorunu?

Son sürücüde bir sorun olabilir. Bunun için cihazı güvenli modda başlat. Güvenli modda cihaz açıldıktan sonra aygıt yöneticisine girin. Görüntü bağdaştırıcıları seçeneğinde sürücüye sağ tıklayıp özellikler yapın. Sürücü kısmına geçerek " Bir önceki sürücüye dön " yap. Muhtemelen bu şekilde sorun giderilir.

Güvenli moda girmek için bilgisayar açılışını 2 kez engellemeniz yeterli. Açılış sırasında 2 kez gücü kesin, üçüncüde kurtarma medyanız açılır oradan güvenli moda geçebilirsiniz. Gücü bilgisayar açıldıktan sonra da kesmeniz durumunda kurtarma ekranı 3. seferde gelecektir.

Benim tahminim yonga arızasıdır. Sürücü kurulumu sırasında yaşanan sorunlar genelde kartınızın arızalı olduğunu gösteriyor. Yine de aygıt yöneticisinden yeni sürücüyü kaldırıp eski sürücüyü kurmayı denemek sorunu çözebilir.

Güvenli mod gelmiyor ya da ben mi beceremedim acmayi acaba?

Öncelikle marka logosunu görüyor musun? Görüyorsan eğer güvenli moda girebilirsin. Windows 10 için Masaüstü açıkken shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat tuşuna basınca sorun gider menüsü gelecek oradan yapılıyor veya ayarlardan yapılabiliyor fakat görüntü olmadığı için şunu yapabilirsin. İşletim sistemi açılış ekranı gelince cihazın güç düğmesine basılı tutarak kapat bunu 2-3 defa tekrarla sorun gider kısıma açılacak.

Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçtikten sonra cihaz kapanıp açılacak. Tekrar seçenekler gelecek burada Güvenli Mod / Safe Mode seçeneği, genellikle " 4 veya F4 " tuşlarında olur. Eğer farklı tuştaysa o tuşa bastığında güvenli mod açılır.

Hocam şöyle ki; Gökhan'ın da söylediği gibi Aygıt Yöneticisinden mevcut sürümü kaldırıp, eski sürümü yüklemek daha mantıklıdır bence. Zira böyle bir durumda görüntü gelirse eğer, seni sürücüde sorun var demektir. Aksi halde hala görüntü gelmezse, o zaman size geçmiş olsun :/

Hocam şöyle ki; Gökhan'ın da söylediği gibi Aygıt Yöneticisinden mevcut sürümü kaldırıp, eski sürümü yüklemek daha mantıklıdır bence. Zira böyle bir durumda görüntü gelirse eğer, seni sürücüde sorun var demektir. Aksi halde hala görüntü gelmezse, o zaman size geçmiş olsun :/
Düzeldi düzeldi teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı