Ekran kartlarındaki fiyat artışı düzelir mi?

Arkadaşım ben anlamıyorum işçiler dolar üzerinden maaş almıyor mu? Dolar üzerinden satılıyor ekran kartları Ethereum uçtu diye fiyatların bu kadar yüksek olması bizim milletimizin tokatçı ve uyanık olduğunu sanmasındandır. Zara, ikea, Nike dünyanın en çöp markaları en çok bizde pahalı ben inanmıyorum bunların kurla murla bir alakası yok adam fiyatları sallıyor hiçbir açıklaması yok forumda bir sürü üyeyiz ne bileyim şikayet edelim imza toplayalım fiyatlar denetlensin aga bu nedir 30 bin TL'ye ekran kartı satılıyor, 1660 Super Vatan da 5000TL kardeş sen karaborsacı mısın dolar düştü fiyat neyse ondan satman lazım stokla minig tırı vırı arkadaşlar stok da olsa da olmasa da adam cebini düşünür 30 bin TL'lik ekran kartı stok bulunmuyorsa bok alırız 3080 miş 3090 mış.

Arkadaşım ben anlamıyorum işçiler dolar üzerinden maaş almıyor mu? Dolar üzerinden satılıyor ekran kartları Ethereum uçtu diye fiyatların bu kadar yüksek olması bizim milletimizin tokatçı ve uyanık olduğunu sanmasındandır. Zara, ikea, Nike dünyanın en çöp markaları en çok bizde pahalı ben inanmıyorum bunların kurla murla bir alakası yok adam fiyatları sallıyor hiçbir açıklaması yok forumda bir sürü üyeyiz ne bileyim şikayet edelim imza toplayalım fiyatlar denetlensin aga bu nedir 30 bin TL'ye ekran kartı satılıyor, 1660 Super Vatan da 5000TL kardeş sen karaborsacı mısın dolar düştü fiyat neyse ondan satman lazım stokla minig tırı vırı arkadaşlar stok da olsa da olmasa da adam cebini düşünür 30 bin TL'lik ekran kartı stok bulunmuyorsa bok alırız 3080 miş 3090 mış.

Güzel düşünüyorsun fakat ekran piyasada bir ürün ne kadar nadirse o kadar değerlidir bu da o mantık. Ethereum senin ekran kartı üzerinde fiyat oynaması yapmasının sebebide mining yaparken çok fazla kar bırakması bu yüzden miningciler 8 GB olan tüm ekran kartlarını piyasadan siliyor.

Güzel düşünüyorsun fakat ekran piyasada bir ürün ne kadar nadirse o kadar değerlidir bu da o mantık. Ethereum senin ekran kartı üzerinde fiyat oynaması yapmasının sebebide mining yaparken çok fazla kar bırakması bu yüzden miningciler 8 GB olan tüm ekran kartlarını piyasadan siliyor.

Kardeşim alacağım kart 2060 veya 2060 Super hadi en kötü 16660 Super almak istiyorum fiyatlar korkunç 4.500 -5.5500 arası minig düştüğü zaman fiyatlar 1.300 olacak mı? Dolar düşüşteyken neden yansımıyor? Kur döviz düşerken yansıdığını görmüyoruz? Ama yükselirken 1 kuruş artsın 100TL zam yapıyor adam bunların denetlenmesi lazım 1050 Ti bile şu an olmuş 2000TL. 1050 Ti stoklar mevcut. Bu kartın neden fiyatları artıyor? Arkadaşlar forumda kaç adamız hepimiz konunun üstüne gitsek emin olun sonuç alırız biz tüketiciyiz haklıyız.

Kardeşim alacağım kart 2060 veya 2060 Super hadi en kötü 16660 Super almak istiyorum fiyatlar korkunç 4.500 -5.5500 arası minig düştüğü zaman fiyatlar 1.300 olacak mı? Dolar düşüşteyken neden yansımıyor? Kur döviz düşerken yansıdığını görmüyoruz? Ama yükselirken 1 kuruş artsın 100TL zam yapıyor adam bunların denetlenmesi lazım 1050 Ti bile şu an olmuş 2000TL. 1050 Ti stoklar mevcut. Bu kartın neden fiyatları artıyor? Arkadaşlar forumda kaç adamız hepimiz konunun üstüne gitsek emin olun sonuç alırız biz tüketiciyiz haklıyız.

1050 Ti'ın artmasının sebebi en üst bulunabilir NVIDIA ekran kartlarından biri onun üstündeki çoğu kart bulunmuyor dolayısıyla oyuncular bunlara yöneliyor ve stoklar yine azalıyor.

1050 Ti'ın artmasının sebebi en üst bulunabilir NVIDIA ekran kartlarından biri onun üstündeki çoğu kart bulunmuyor dolayısıyla oyuncular bunlara yöneliyor ve stoklar yine azalıyor.

Bu devirde kasa toplayıpya kimse 1050 Ti takmak istemez kardeşim stokta bolca 1050 Ti var her mağazaya gir var bu fırsatçılık kurumsallık adı altında resmen karaborsacılık yapılıyor, ekran kartı 2.el araba piyasısına döndü mağazalar kafasına göre fiyat yazıyor NVIDIA sitesindeki fiyatlarla satılan fiyatlar korkunç tamam stok yok hadi eyvallah fiyatlar bir tık pahalı olsun anladık 30k olmaz 15k olmaz hadi oldu diyelim stoktaki ürünlerin fiyatı neden artıyor bence büyük bir algı yaratıyorlar hatta bir tık fantezi olacak ama stok kesin var diye düşünüyorum sonuçta dolar düşüşte Ethereum yükselişte dolarda yükselirse o şekilde ürünleri çıkartabilirler bilmiyorum kimseye güvenemiyorum.

2800 liraya aldığım 5700XT'yi ikinci el satsam 6000'e satabiliyorum.
8500 liraya aldığım 3080'i ise 15000 TL'ye ikinci el satabiliyorum.
Bu nasıl iştir anlamıyorum.

Bence 3080'i sat eğer dolar düşmeye devam ederse ve stoklar gelirse efsane kar edersin.
Bu devirde kasa toplayıpya kimse 1050 Ti takmak istemez kardeşim stokta bolca 1050 Ti var her mağazaya gir var bu fırsatçılık kurumsallık adı altında resmen karaborsacılık yapılıyor, ekran kartı 2.el araba piyasısına döndü mağazalar kafasına göre fiyat yazıyor NVIDIA sitesindeki fiyatlarla satılan fiyatlar korkunç tamam stok yok hadi eyvallah fiyatlar bir tık pahalı olsun anladık 30k olmaz 15k olmaz hadi oldu diyelim stoktaki ürünlerin fiyatı neden artıyor bence büyük bir algı yaratıyorlar hatta bir tık fantezi olacak ama stok kesin var diye düşünüyorum sonuçta dolar düşüşte Ethereum yükselişte dolarda yükselirse o şekilde ürünleri çıkartabilirler bilmiyorum kimseye güvenemiyorum.

Dostum kimse almaz diyorsunda ekran kartı yoksa mecbur alacaklar yapacak bir şey yok onun dışında stok konusunda yalan söyleyeceklerini düşünmüyor böyle bir şey çok çabuk yayılırdı.

@Technowork Olaya çok basit bakıyosun dostum. Dolar düştü diye fiyatların düşmesi lazım mantıken evet ama mining diye çok ciddi bir mevzu var ortada. Şuan herkes bir şekilde kart alıp mining yapmanın derdinde. PC ile gram alakası olmayan adamlar bile sırf para kazanmak için rig kuruyor şuan. Kısaca art-talepten dolayı fiyatlar yüksek. Normal fiyattan satıyor olsalar dünyaya kart yetiştiremezler. Zaten koronadan dolayı başta çip üretimi olmak üzere genel olarak üretimde aksaklık var. Normal fiyattan gitse herkes peynir ekmek gibi kart alıp mining yapacak. Mining olayları bitince kart fiyatları da düşer. Çünkü şuanki kadar talep olmayacak. Adam fiyatı düşürmese mallar elinde kalacak. Klasik ticaret mantığı, olağanüstü bir durum yok.

@Technowork olaya çok basit bakıyorsun dostum. Dolar düştü diye fiyatların düşmesi lazım mantıken evet ama mining diye çok ciddi bir mevzu var ortada. Şu an herkes bir şekilde kart alıp mining yapmanın derdinde. PC ile gram alakası olmayan adamlar bile sırf para kazanmak için rig kuruyor şu an. Kısaca art-talepten dolayı fiyatlar yüksek. Normal fiyattan satıyor olsalar dünyaya kart yetiştiremezler. Zaten koronadan dolayı başta çip üretimi olmak üzere genel olarak üretimde aksaklık var. Normal fiyattan gitse herkes peynir ekmek gibi kart alıp mining yapacak. Mining olayları bitince kart fiyatları da düşer. Çünkü şu anki kadar talep olmayacak. Adam fiyatı düşürmese mallar elinde kalacak. Klasik ticaret mantığı, olağanüstü bir durum yok.

Mining olayları bitmez dostum 500 tane mining para çeşiti birimi falan fişman var hepsi yükseliyor takip ediyorum borsayı mining düştüğü zamanda dolar kuru yükselişe geçecektir muhtemelen o zamanda doları feyz olacakları dolar şu an 9 TL olsun fiyatları sen bir de o zaman gör (stok 7 dolardan alınmış olsun) yani demek istiyorum ki kardeşim mining maynig falan hikaye bizim esnaf mağazalar tedarikçiler öyle şeyleri bilmezler 30kdan kart gidiyorsa bir sonraki stok 40 k olur sen ben buna dur demezsek bu düzen böyle gider zarada 10 dolara satılan ayakkabı Türkiye'de 380 TL bilmem anlatabildim mi yani herkes kafasına göre fiyat koyuyor avruapada olsa ötürürler adamı.

Geri
Yukarı