Ekrandaki bulanıklık ve çizgi çıkması

• Konuyu başlatan XoX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

XoX

Picopat
Daha fazla  
Ekranda çizgi çıktığı için dönüştürücüden şüphendim ve dönüştürücüyü değiştirdim ama olmadı ve ekran bulanıklaştı VGA-DP dönüştürücüyü takınca ekranda bulanıklaşma oldu ve ekrandaki çizgiler halen duruyor çözünürlük ayarlarına baktım ölçeklendirmeye baktım fakat bulanıklık gitmedi. Asıl amacım monitördeki çizgiyi götürmek acaba çizgi neden kaynaklanıyor monitörüm eski 9 yıldır kullanıyorum. RX550 ekran kartım var ekran kartı eski değil alalı 1yıl olmadı daha çizgi beyaz bir şerit gibi bazen çizginin içinden pikseller kayıyormuş gibi oluyor ve ara sıra çizgi kayboluyor ama yine de belirtisi kalıyor monitörü kapatıp açınca çizgi geri geliyor 30dk gibi bir süre de çizgi kayboluyor ama dediğim gibi belirti kalıyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yadım ederse çok sevinir im neden kaynaklanıyor olabilir bu çizgi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri kontrol et eğer driverlerde sorun yoksa sorun ekran kartında ya da monitördedir. Ekran kartında sıkıntı olduğunu sanmıyorum bence monitörün değişmesi gerek.

Sürücüleri kontrol et eğer driverlerde sorun yoksa sorun ekran kartında ya da monitördedir. Ekran kartında sıkıntı olduğunu sanmıyorum bence monitörün değişmesi gerek.
yeni bir vga kablosu aldım belki sorun ondadır diye çünkü vga kablosu da 9yıl lık var belki ondan dır diye bir iş yaptım ama inşallah ondan dır bu zamanda Monitör almak Zor. Ve Öğrenci iken daha zor. :D Cevabınız için teşekkür ederim en azından aklımda bir fikir oldu iyi günler.

Geri
Yukarı