Çözüldü Ekranımda yansıma var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dogukan1

Kilopat
Merhabalar son 1 haftadır ekranımda aşağıda ki görselde olduğu gibi yansımalar var, hemen hemen her yerde çıkıyor karşıma. Oyunlarda, masaüstünde, tarayıcıda, herhangi bir yazıda, genel de hep sağ tarafa yansıtıyor. Bilgisayar açılırken hiçbir yansıma yok Windows yüklendiğinde bu sorun başlıyor. Kablolardandır diye 2 adet yeni kablo aldım onlarda da var, monitörü arkadaşa götürdüm onlarda denedim sorun olmadı cam gibi gösteriyor, onda ki kabloyu alıp ev de denedim yine aynı sorun var. Umarım görsellerde görünüyorlardır. Bu nedir? Neden olur? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Edit: Masaüstü PC kullanıyorum. RX 550 ekran kartı, AMD Ryzen 5 1600 işlemci 8 GB RAM var.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    202,2 KB · Görüntüleme: 242
  • 2.png
    2.png
    117,4 KB · Görüntüleme: 241
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bağladım ve her yerde denedim hiçbir yansıma yok, anlayamadım gerçekten. Sorun monitörde olsa arkadaşın evinde de düzgün göstermezdi. Sanırım yapılacak en doğru şey bir bilgisayarcıya gidip durumu anlatmak...
Bunu internette araştırırken farklı bir yerde gördüm, bu resim benim pc'mden değil ama sorun tam olarak bu akşam arkadaşlar işten geldikten sonra telefonları alıp kendim de fotoğraf çekeceğim sadece sorunu tam anlatmak için bu fotoğrafı atıyorum. Umarım anlaşılır.
Edit:
Bilgisayarcıya monitör ve kasayı götürdüm orada denediler ve bir sorun gözükmedi. Pc'yi bağladığım prizden kaynaklı bir sorun olabileceğini söyledi. Farklı yere takıp denediğimde sorunum tamamen gitmedi fakat azaldı. Şimdilik sorunum böyle çözüldü ilgilenen herkese teşekkürler.
Merhabalar son 1 haftadır ekranımda aşağıda ki görselde olduğu gibi yansımalar var, hemen hemen her yerde çıkıyor karşıma. Oyunlarda, masaüstünde, tarayıcıda, herhangi bir yazıda, genel de hep sağ tarafa yansıtıyor. Bilgisayar açılırken hiçbir yansıma yok Windows yüklendiğinde bu sorun başlıyor. Kablolardandır diye 2 adet yeni kablo aldım onlarda da var, monitörü arkadaşa götürdüm onlarda denedim sorun olmadı cam gibi gösteriyor, onda ki kabloyu alıp ev de denedim yine aynı sorun var. Umarım görsellerde görünüyorlardır. Bu nedir? Neden olur? Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Edit: Masaüstü PC kullanıyorum. RX 550 ekran kartı, AMD Ryzen 5 1600 işlemci 8 GB RAM var.
Ben görsellerde bir şey göremedim, olan yerlere bir işaret koyar mısın?

Bilgisayarı koyduğum yere arkadan hiçbir şekilde ışık gelmiyor.

Telefonum garantide olduğu için şuan resim çekemiyorum, elimde tuşlu bir telefon var, imkan bulur isem çeker atarım hocam bugün yarın resmi.

Görsellerde ok ile belirttiğim yerlerde sol tarafta ne varsa onun yansıması var. Genel de beyaz renklerde çıkıyor ve siyah ya da gri renkli arka fonlarda daha çok belli oluyor.

Dosya Ekleri

• 6.png
    6.png
    180,8 KB · Görüntüleme: 93
  • 66.png
    66.png
    132,3 KB · Görüntüleme: 76
Bizde gösterdiğiniz yerler gayet normal. Televizyona falan bağlayıp bir de baksanız? Böylece anlarız sorun monitörde mi diye.
Anlayamadım hocam nasıl yani? Monitörü mü tv olarak bağlayım yoksa kasayı mı evde ki tv'ye bağlayayım? Kusura bakmayın pek bilgim yok bu konularda.

@Alfha13 Pc'nin bulunduğu bölgeye ışık gelmiyor hocam, çok arka tarafta öğlen vakti her yer aydınlıkken bile loş bir ortam oluyor. Işıktan kaynaklı değil.

Anlayamadım hocam nasıl yani? Monitörü mü TV olarak bağlayım yoksa kasayı mı evde ki TV'ye bağlayayım? Kusura bakmayın pek bilgim yok bu konularda.

@Alfha13 PC'nin bulunduğu bölgeye ışık gelmiyor hocam, çok arka tarafta öğlen vakti her yer aydınlıkken bile loş bir ortam oluyor. Işıktan kaynaklı değil.

Kasayı TV'ye bağla.

Anlayamadım hocam nasıl yani? Monitörü mü tv olarak bağlayım yoksa kasayı mı evde ki tv'ye bağlayayım? Kusura bakmayın pek bilgim yok bu konularda.

Kasayı TV'ye bağlayın. Böylece sorunu anlayabilelim. Başka bir monitörünüz varsa ona da bağlayabilirsiniz elbet.

Geri
Yukarı