Ekranımda çizgiler oluşuyor

Geshtoppen

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda yaklaşık 4 gündür görev çubuğunda renkli çizgiler çıkıyor. Format vs attım monitorden kaynaklandığını da düşünmüyorum. Bilgisayarı kapatırken kapatılıyor yazı ekranında hiçbir çizgi çıkmıyor ama bir şey fark ettim Chrome vs yeni uygulamalar açtığımda oluyor bu sorun. Yardımcı olur musunuz?

Umarım sadece paneldir ekran kartını çok severek kullanıyorum günlerdir psikolojim bozuldu sorun ben buradayım demıyor çok saçma ekrandan mı yazılımsal mı asla bir bilgim yok.

BIOS kısmında da mevcut olduğunu söylediğiniz için sorununun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu teyitledik o açıdan monitöre el atmakta fayda var. Mevcut durumu sizin gibi yaşayanlarda var MSI forumlarından da yazmışlar keza. Hz ayarlarıyla ise geçici çözüm bulunabilir fakat bence bu bir lehim bağlantısı ya da kapasitör problemi olabilir. Çözülmeyecek gibi de değil hani. Olur bazen öyle canınızı çok sıkmayın. Olumlu sonuçlanması dileğiyle. 😉

Örnek atmam gerekirse buyrun; Buradaki laptop ancak sorunların bizim dediğimiz yönde denemelerin ise olumlu sonuçları vermemesi yönünde.

Son düzenleme:
BIOS kısmında da mevcut olduğunu söylediğiniz için sorununun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu teyitledik o açıdan monitöre el atmakta fayda var. Mevcut durumu sizin gibi yaşayanlarda var MSI forumlarından da yazmışlar keza. Çözülmeyecek gibi de değil hani. Olur bazen öyle canınızı çok sıkmayın. Olumlu sonuçlanması dileğiyle. 😉

Örnek atmam gerekirse buyurun; buradaki laptop ancak sorunların bizim dediğimiz yönde denemelerin ise olumlu sonuçları vermemesi yönünde.

Hocam benim de MSI G2412 monitörüm var kasayla birlikte 3 ay önce aldım dün aynı yerde kırmızı gelip giden çizgiler vardı. Bir uygulamaya girdiğimde çoğalıyordu konu açacaktım bilgisayarı açıp kapattığımda düzeldi. Bugün hiç olmadı yarın veya ondan sonraki günlerin birinde olma ihtimali var mı?

Hocam benim de MSI G2412 monitörüm var kasayla birlikte 3 ay önce aldım dün aynı yerde kırmızı gelip giden çizgiler vardı. Bir uygulamaya girdiğimde çoğalıyordu konu açacaktım bilgisayarı açıp kapattığımda düzeldi. Bugün hiç olmadı yarın veya ondan sonraki günlerin birinde olma ihtimali var mı?
Hz ayarlarıyla ise geçici çözüm bulunabilir fakat bence bu bir lehim bağlantısı ya da kapasitör problemi olabilir. Sorunu yaşayanlar genelde geçici çözümler bulmuş hep. En iyisi teknik servise bildirip gerekirse ürünün değişmesi veya sorunun teknik servis kısmına alınması taraftarıyım.

Hz ayarlarıyla ise geçici çözüm bulunabilir fakat bence bu bir lehim bağlantısı ya da kapasitör problemi olabilir. Sorunu yaşayanlar genelde geçici çözümler bulmuş hep. En iyisi teknik servise bildirip gerekirse ürünün değişmesi veya sorunun teknik servis kısmına alınması taraftarıyım.
Hocam bilgisayarı ilk monte ederken dp kablosunu bastırarak çekmek yerini zorlayarak çekmiştik ama geri taktığımızda sorunsuz çalışmıştı ondan olabilirmi

Dostum bende de başta kırmızı çizgiler oluşuyordu geldiğim nokta böyle şu an aynı selektör atarcasına gidiyor geliyor çizgiler.

Msi teknik servisi iyi bakar mı monitorume daha da fena olsun istemem

Hocam bir de monitör veya kasada sıkıntı varsa öncelik değişimdemi iadede mi?

Hocam bilgisayarı ilk monte ederken dp kablosunu bastırarak çekmek yerini zorlayarak çekmiştik ama geri taktığımızda sorunsuz çalışmıştı ondan olabilirmi
Pek zannetmiyorum. Eğer şuanda kabloyla hafif bir problem olsaydı elle kablonuza müdahelede bulunun bir değişiklik yok ise alakası yoktur bence. Forumda bu model monitör için benzer sorunları yaşayanlar genelde Hz ayarı düşürerek ve bazen bu durumun anlık düzeldiğini söylemişler. Ama bu panelle ilgili bir problem dediğim gibi. Teknik servis ilgilenmelidir.

Dostum bende de başta kırmızı çizgiler oluşuyordu geldiğim nokta böyle şu an aynı selektör atarcasına gidiyor geliyor çizgiler.

Msi teknik servisi iyi bakar mı monitorume daha da fena olsun istemem
Msi konuyla iligli desteğini sunmak zorunda elbette ilgilenirler. Sizler monitörü göndermeden önce açık bir şekilde bir kağıda sorunun yönlerini ve gerekirse bir resmini de iliştirin. Çözüm açısından da bahsettiğimiz detayları aktarın bunların işe olumlu sonuçlar vermediği yönde gibi. Oradaki teknik ekip zaten sorunu direkt anlar, anlamalıdırda. 😀

Pek zannetmiyorum. Eğer şu anda kabloyla hafif bir problem olsaydı elle kablonuza müdahalede bulunun bir değişiklik yok ise alakası yoktur bence. Forumda bu model monitör için benzer sorunları yaşayanlar genelde Hz ayarı düşürerek ve bazen bu durumun anlık düzeldiğini söylemişler. Ama bu panelle ilgili bir problem dediğim gibi. Teknik servis ilgilenmelidir.

MSI konuyla iligli desteğini sunmak zorunda elbette ilgilenirler. Sizler monitörü göndermeden önce açık bir şekilde bir kağıda sorunun yönlerini ve gerekirse bir resmini de iliştirin. Çözüm açısından da bahsettiğimiz detayları aktarın bunların işe olumlu sonuçlar vermediği yönde gibi. Oradaki teknik ekip zaten sorunu direkt anlar, anlamalıdırda. 😀

Çok ikilemdeyim ekran kartında sorun yoktur umarım çok korkuyorum monitoru servise gonderdıgımde yine aynı sorun olursa diye.

Sanırım en iyi çözüm, monitörü garanti ile değiştirmek. Eğer bu mümkün değilse yetkili teknik servise durumu bildirip gönderilmelidir. Çünkü sorun donanımsal. Ve geçici yöntemlerle şu an için çözüm bulunabilse de bu sorunun tekrar etmeyeceğini veya tekrardan sorunun farklı ölçüde ekrana yansımayacağı anlamına gelmez. En iyi çözüm göndermek. Yabancı MSI forumlarında marka model için benzer sorunu çokça yaşayanlar mevcut çözüm ise hep aynı olmuş. O sebeple size bunu belirtmek isterim.

Çok ikilemdeyim ekran kartında sorun yoktur umarım çok korkuyorum monitoru servise gonderdıgımde yine aynı sorun olursa diye.
O halde bunu netleştirmek için şöyle yapalım. Yakınınızda bir farklı monitör bulun. Ve yeni monitörde bu sorun ortada kalmıyorsa sorunun sebebi açıktır. 🙃

Sanırım en iyi çözüm, monitörü garanti ile değiştirmek. Eğer bu mümkün değilse yetkili teknik servise durumu bildirip gönderilmelidir. Çünkü sorun donanımsal. Ve geçici yöntemlerle şu an için çözüm bulunabilse de bu sorunun tekrar etmeyeceğini veya tekrardan sorunun farklı ölçüde ekrana yansımayacağı anlamına gelmez. En iyi çözüm göndermek. Yabancı MSI forumlarında marka model için benzer sorunu çokça yaşayanlar mevcut çözüm ise hep aynı olmuş. O sebeple size bunu belirtmek isterim.

O halde bunu netleştirmek için şöyle yapalım. Yakınınızda bir farklı monitör bulun. Ve yeni monitörde bu sorun ortada kalmıyorsa sorunun sebebi açıktır. 🙃

Farklı hiç monitor yok ne yazık ki.

MSI TR servisi yok sanırım nereye gondereceklerini biliyor musunuz?

Geri
Yukarı