Ekranın gidip gelmesi ve ara sıra oluşan küçük görüntü bozulmaları

BurakFİDAN

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistemi yaklaşık iki hafta önce aldım. Bugüne kadar gayet sorunsuz çalışıyordu. Masaüstünde gezinirken, video izlerken ekran 1 saniye gidip geliyor ama ses kesilmiyor. Sorun 1 saat önce başladı. Çok nadiren (iki kez rastladım) ekranda düz siyah çizgi beliriyor. Screen flickering dedikleri olay değil, çok küçük bir bozulma oluyor. Kablolarda temazsızlık yok, kontrol ettim. RAM'i ve ekran kartını çıkarıp taktım. Bilgisayarı yeniden başlattığım gibi foruma girip konuyu oluşturdum ve bunu yazmak için foruma girerken de aynı olayı bir kez daha yaşadım.

Not: Dijital Dönüştürücü kullanıyorum.

Son düzenleme:
power yetersiz veya ekran kartı hasarlı
Kesin olarak hangisinde olduğunu nasıl tespit edebilirim? İlla başka ekran kartı mı takmam lazım? Yada kendi ekran kartımı mı başka bilgisayara takmam lazım? Test edebileceğim başka bir kart veya başka bir bilgisayar yok malesef. Başka bir yolu yok mu?

Akrabalrında PC varsa dene veya Power değiştir.
büyük ihtimalle ekran kartına enerji yetmiyo power al yüksek wattlı al

Akrabalrında PC varsa dene veya Power değiştir.
büyük ihtimalle ekran kartına enerji yetmiyo power al yüksek wattlı al
Power 500watt ekran kartında da sıkıntı yokmuş. Sorun dönüştürücüden kaynaklıymış. Dijital dönüştürücüden iki tane vardı, diğerini taktım. Dün akşamdan beri hiç bi sıkıntı yok.

Güncelleme: Tam bunu yazdıktan sonra yine oldu ve şunu farkettim oyunlarda çok çok nadiren oluyor ama masaüstünde daha sık oluyor. Cidden garip.
Sanırım güç kaynağı. Çünkü güç kaynağı kablosu hafif oynayınca sistem reset atıyor kendine, hazır sistem olduğu için PSU kalitesiz ve sertifikasız bir marka. Büyük ihtimal güç kaynağından kaynaklı. Zaten sıkıntı olmasa bile değiştirmeyi düşünüyordum, olası bir durumda sistemi çöp etme ihtimalim çok yüksek çünkü bu PSU ile.

Son düzenleme:
Power 500watt ekran kartında da sıkıntı yokmuş. Sorun dönüştürücüden kaynaklıymış. Dijital dönüştürücüden iki tane vardı, diğerini taktım. Dün akşamdan beri hiç bi sıkıntı yok.

Güncelleme: Tam bunu yazdıktan sonra yine oldu ve şunu farkettim oyunlarda çok çok nadiren oluyor ama masaüstünde daha sık oluyor. Cidden garip.
Sanırım güç kaynağı. Çünkü güç kaynağı kablosu hafif oynayınca sistem reset atıyor kendine, hazır sistem olduğu için PSU kalitesiz ve sertifikasız bir marka. Büyük ihtimal güç kaynağından kaynaklı. Zaten sıkıntı olmasa bile değiştirmeyi düşünüyordum, olası bir durumda sistemi çöp etme ihtimalim çok yüksek çünkü bu PSU ile.
Hocam son durum nedir çözüme ulaşabildinizmi?

Geri
Yukarı