Ekşi sözlük kullanıcılarının Technopat hakkında görüşleri

Ekşi sözlük bu, girersin gündeme tıklarsın. Birkaç okunacak anlık haberler olur okur çıkarsın. Yoksa çok sinir olunacak terörist seviciler, entelektüel gibi takılmaya çalışan tipler çoktur burada. Bir ara yazarlık yaptım ama her akşam işten eve geldiğinde sinir, stresini boşaltmanın yeridir.

Bir bakarsın şarap ismi söyleyip elitist kesilip ona buna sallarlar, bir bakarsın yobazın önde gideni beyinsizce davranır. Resmen çöplük gibi bir site.

En çok da bu dini konularda sinir stres atıyorlar :D. Buranın konusu değil belki ama kendi inançları dışında (ateizm) hiçbir inanca saygıları yok. Yalan yanlış saldırıyorlar. Bu da onların ne kadar zekasız olduklarını gösteriyor tabii hepsi böyle değil. Keşke herkes bilgili ve barışçıl yazar olsa...

Ekşi sözlüğe üye değilim ama bazen bazı şeyleri aramak hoşuma gidiyor. Technopat daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
BUi2x9RCYAAkVtf.jpg

Son düzenleme:
Çoğu yazar 30 ve 40 yaş üzerinde. Buradaki herhangi bir başlığa girin, biraz takılın yemin ediyorum moraliniz bozulur. Bazı yazarlar ergen bir çocuk gibi entry girerken bazı yazarlarda gerçekten güzel, yerinde entry girebiliyorlar. Son sözüm fazla takılmayın moraliniz bozulur: D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazım kurallarına uyma gibi kuralları takip eden forumlarda genel olarak gözlemlediğim şu: Asperger sendromuna sahip kişiler daha çok burada çünkü onlar kurallara çok bağlılar. Asperger olan kişiler ortalama zeka veya üstüne sahip. Çoğu etkinlikten zevk almayan ve yalnız takılmayı seveyen Şizoid kişiler olabilir burada elbette. Onlarda benziyor Aspergere. Yani burada ki insanların neden diğer forumlarda ki insanlardan daha zeki ve farklı olduğunu açıklayabilir. Asosyal tipler olabilir. Monoton konuşanlar olabilir. Asperger olanlar böyle. Bilimsel kalmak istiyorsan sosyal medyanın neden kötü olduğunu anlatan bilimsel makaleleri atmak gerekli. Bu tartışmada haklı çıkarsın. Bir kişi ait olmadığı sitenin, görüşün kusurlarını görebilir. Fakat ait olduğu yeri över çünkü ben seçtim der. Bu da öznel bakış açısı. Benim görüşüme sosyal medya genel olarak birbirinden pek farkı olmayan yerler. Burası diğer ortamlardan biraz daha iyi olabilir dediğim sebepten ötürü. Yani farklı olması normal. Fakat sosyal medyanın kötü olduğu gerçeği değişmez. Asosyal ve depresyonda isen çözüm sosyalleşme bilime göre. Türkçe git gide yozlaşıyor. Böyle sitelerin bunu durdurabileceğini sanmak objektif olmaz fakat örnek site olabilir.
Sonuç: Herkes kullandığı forumu en iyisi der ama bu nesnel değildir. Sosyal medyanın her türlüsü kötüdür. Asperger ve Şizoid kişiler bu forumda toplanmış ise bu forumun neden depresif geldiğini açıklayabilir. Kişiliğe saldırı yapılmamalı.
Not: Bu forum hakkında dediklerim özneldir. Psikolog safsatasına düşmemek gerekir.

Son düzenleme:
Ekşi sözlük kullanıcıları genel olarak hiç birşeyi beğenmezler örnek bannerlord çıktığı zaman çok popülerdi oyunun puanıda çok yüksek ama hiç bir kimse beğenmemiş. Çünkü hiç biri oynamamış sürü psikolojisi işte.

Ekşi sözlükteki tipler ayrı bir mecradan. Sanki bu Dünya'dan değiller. Bir konuya hemen muhalif olma vs. vs. Technopat candır.

Yeni konular

Geri
Yukarı