Ekşi Sözlük Technopat Yorumları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ekşisözlük gibi bir siteye mi takılıyorsunuz. Önüne gelen her kişi o siteye yazıyor. Okumanı anlamak elde değil. Üstelik Technopat düşmanları belli oluyor. Kıskanıyorlar işte belli oluyor. Geçen SDN forumuna bakayım dedim adamın biri demiş ki "ben sırf boşluk bırakmadığı için 3 hafta ban yedim" demiş. Başka bir insan evladı ise "PC ile ilgili sorun vardı konu açtım sonra Casper almayın diyoruz diyerek beni dışladılar" demiş. Valla en elit üyeler Technopat üzerinde bulunur. Açık ve net.

Hocam ekşisözlük gibi bir siteye mi takılıyorsunuz. Önüne gelen her kişi o siteye yazıyor. Okumanı anlamak elde değil. Üstelik Technopat düşmanları belli oluyor. Kıskanıyorlar işte belli oluyor. Geçen SDN forumuna bakayım dedim adamın biri demiş ki "ben sırf boşluk bırakmadığı için 3 hafta ban yedim" demiş. Başka bir insan evladı ise "PC ile ilgili sorun vardı konu açtım sonra Casper almayın diyoruz diyerek beni dışladılar" demiş. Valla en elit üyeler Technopat üzerinde bulunur. Açık ve net.

Dışlandığını söylemek düşmanlık anlamına gelebiliyormuymuş.

Ekşi Sözlüğü sallayan var mı ki Allah aşkına. Boş verin.

Bu arada şunu belirteyim;
Diğer forumları eleştirirken, ``ne dedikleri bile anlaşılmıyor`` demek bir bahane değildir, bir forumu/sözlüğü Türkçe kurallarına uymayanlara ceza vermediği için eleştiremezsiniz. Bu aşırı gülünç bir durum.

İyi yazan var, kötü yazan var. Kötü yazan kitlenin de birçok mesajı anlaşılabiliyor. Anlaşılamaz şekilde yazan çok az kişi var. Ona bakılırsa bir cümlede ``da`` eki birleşik yazılınca gayet iyi bir şekilde yazılanı anlıyorsunuz ancak burada ban sebebi bu durum.

Küfür ve argo ile yazılan hakaretler bir yana, ciddi olarak yapılmış eleştirilere doğru düzgün cevap vermek yerine, ``Ekşi sözlüğü kim takar yaa ortamı şöyle böyle`` demeniz çok gülünç. 2014'te yazılan eleştirileri 2020'deki Sözlük kitlesine laf atarak geçiştiremezsiniz.
Ben destekliyorum veya desteklemiyorum demiyorum, buradaki anlamsızlığı dile getiriyorum.

Ekşi Sözlük'teki yazarların yaş seviyesi aşırı düştü. Kalitesi de aynı oranda yıllardır düşüş gösteriyor. Sitenin hiti gittikçe artıyor bu doğru çünkü ergenler istila etmiş durumda. Ekşi'de kurallara uyan kimse kalmadı, her yerde de kurallara uyulmaması gerektiğini falan düşünüyorlar sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı