Ekşi sözlük yeniden erişilebilir

Olabilir, elbette ben de kendim üzerinden tecrübelerimle fikrimi beyan ediyorum. Lakin ifade özgürlüğü olmayan bir yerde ifade özgürlüğünün olmadığını söyleyemezsiniz. Bakın şahsen ben diktatör olsam, bu asla ama asla söyleyemezdiniz. Gerçekten söyleyemezdiniz. Aksi takdirde başınıza gelecekleri tahmin bile edemezdiniz. Bunları dahi söylüyorken sizler nasıl ifade özgürlüğü yok diyorsunuz? O sitenin kapanması tek başına bunu ispat etmez. O zaman Twitter da kapanmalıydı. YT de, Face de... Bunu yapanlar oradaki kullanıcıların sadece orada olduğunu zannetmiyordur herhalde. Festivaller neden iptal ediliyordu malumat sahibi değilim. Bilmiyorum. Alkol yasağı şöyle dursun bence sigara da yasaklanmalı. Her şeyden önce insan sağlığına zararlı ve aynı zamanda çevresindeki insanları da tehlikeye atıyorlar. Yani işin esasında bence bir kamu güvenliği de söz konusu.

Hahaa! Her yerde yapılanı siz de yaptınız. Karşısındaki insanı belli bir gruba iterek onu harcamak istiyorsunuz. Ben herhangi bir gruba girmeyi ve kutuplaşmayı reddediyorum. Ben parti tutmam. Ümit Bey, zannedersem birkaç hafta önce iç savaşa gidebilecek bir süreçten bahsetmişti.

Elbette, üslup her şeydir. Basit veya kötü bir şeyi öyle bir anlatırsınız ki fevkalade güzel bir şeye dönüşür. Çok iyi bir şeyi de öyle ifade edersiniz ki bir işe yaramaz, gereksiz görülür. Üslup her şey. Edebiyatta da böyledir.

O da karşı çıkanı halletti sizin dediğiniz gibi demek istiyorum.

Zaten suçlamıyorum, yani sizi düşman olarak görmüyorum yanlış anlamayın, hepimiz bu toprakların evladıyız. Güzel şeyler hiç olmuyor değil ama olan kötülükler onları örtüyor. Mesela TOGG, güzel, ben beğeniyorum ama ömrüm boyunca alabileceğimden şüpheliyim. Asgari ücretle çalışan bir vatandaş alamaz onu. İnşaallah daha ucuz modelleri de çıkar.

Ha, aktif binden fazla üyesi var. Emin olun forumlarda yazılanlar daha fazla aktif üyeler nezdinde dikkat ediliyor. Lakin dediğim gibi edep ve hakaretten mahrum bir şey yazmazsanız başınıza hiçbir şey gelmez; hiçbir yerde gelmez.
Kapanmadı mı birader twitter, youtube? Bunların hepsi dönem dönem kapandı. İfade özgürlüğü denen şey kendini biraz ifade edip biraz ifade edememek değildir. Tam anlamıyla kendini ifade edebilmektir. İçinde hakaret veya bir suç olmadığı halde iktidar eleştirisi yaptığı için başına bir sürü iş gelen milyon tane adam var, bir şey bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın. Sigara da yasaklanmalıymış. 😂 Var mı başka bir isteğin? Bir kere sen özgürlükçü bir insan değilsin ki burada bana hür mür bir şeyler anlatıyorsun.

@Atamyolundayız @d karizma @d karizma @Paper.C @Memolii7

Haklısınız özür dilerim. Ben 7/24 evden çıkmayan biraz geri akla sahip bir ferdim. Pek bir şey bildiğim yok. Affedersiniz. Lütfen bana nazaran cevap verip beni daha fazla rencide etmeyiniz. Devam ettirdiğim için de tekrar özür dilerim. İyi geceler.
Evden çıkıp çıkmaman senin tercihin. Kaldı ki ev daha rahat bence. İnsanlar pek çekilecek tip değil. Sağından tut soluna hepsinden bir şey var, rahat durumuyorlar.

Son düzenleme:

Haklısınız özür dilerim. Ben 7/24 evden çıkmayan biraz geri akla sahip bir ferdim. Pek bir şey bildiğim yok. Affedersiniz. Lütfen bana nazaran cevap verip beni daha fazla rencide etmeyiniz. Devam ettirdiğim için de tekrar özür dilerim. İyi geceler.

Neyse daha cevap yazıyordum da tartışmaya devam etmek istemiyorsan bir anlamı yok.

Hadi iyi geceler.

Dalga geçip geçmediğini anlamadım ancak seni kıracak bir şey söylediysem kusuruma bakma, doğru düzgün bir şekilde tartışmayı bilmiyoruz millet olarak ben de dahil, iyi geceler.

Arkadaşlar şu anki durum parti meselesi değil. Hiçbir zaman parti tutmadım tutmam. Partiler gelir gider. Yöneticiler de keza öyle. Fakat şu anki problem azımsanmayacak kadar büyük.
Madde madde yazacağım.
Özgürlük varmış gibi görünüyor ama yok istedikleri gibi düşünmeyenleri de engelliyorlar. Örnek ekşisözlük.(mülteci yuvası olmuş gece dışarı çıkamıyoruz)
Medya ya bakıyorum yandaş bir medya ve sürekli propaganda yapıyorlar (bunu Hitler de yapmıştır radyo üzerinden)
Terör diyorlar ama terörü meclise sokan belli (hangi parti döneminde girmiş araştırıp bakın)
Fetö diyorlar ( fetöyü Türkiye'nin başına musallat eden hangi parti döneminde olmuş araştırın)
Ekonomik yıkım asıl mesele hangi iktidar varken haftalık aylık zamlar oluyor araştırın.

Kavga etmeyelim arkadaşlar.

Geçen malum partili bir arkadaşa sordum. Ülkenin genel sorunlarını ne olduğunu 5 madde sıraladı. En önemlisi hangisi dediğimde "terör" dedi.

-Yani şu an bizim ciddi bir terör problemimiz mi var. Yoksa ben haberleri TV'den izlemediğim için haberim mi yok dedim. Konuyu başka yerlere gitmeye başlayınca (rahatsız eden konular) konuyu değiştirdim.

Benim gördüğüm:

Medya (TV internet) insanları çok etkiliyor arkadaşlar. Özellikle bugün TV de haber izledim. Sanki PKK sınırları kuşatmış ülkeye girimeye hazırlanıyor gibi haberler yapılıyordu. Yemin ederim 1 ay bu kanallara maruz kalın hepiniz malum partiye gidip oy verirsiniz. (Bu arada Arkadaşın terör söylemlerini aynı gün içinde TV'de gördüm.)

Benim herhangi bir parti sempatizanlığım yok ama insanları sadece belirli konularla manipule ederek oy aldıkları aşikar. Kutuplaşmayı da kullarak çok iyi bir şekilde yapıyorlar.

Ekşi sözlüğü çok seven kullanan biri değilim ama engellenmesini de doğru bulmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı