Ekzoftalmi geçer mi?

DarkSummer

Decapat
Arkadaşlar merhaba nedenini bilmediğim bir şekilde sonradan bu hastalığa yakalandım. İnternette yazılana göre hipertiroidinden kaynaklı bir hastalık olarak gözüküyor ancak ben tiroid testi olduğumda sonuçları normal geliyor. Bu hastalık gündelik hayatımı çok etkiliyor. Toplum içine çıkamaz oldum. Utanıyorum herkes gözümle dalga geçiyor. Kafamı eğerek yürüyorum. Bu hastalığın bir çözümü var mıdır? Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba nedenini bilmediğim bir şekilde sonradan bu hastalığa yakalandım. İnternette yazılana göre hipertiroidinden kaynaklı bir hastalık olarak gözüküyor ancak ben tiroid testi olduğumda sonuçları normal geliyor. Bu hastalık gündelik hayatımı çok etkiliyor. Toplum içine çıkamaz oldum. Utanıyorum herkes gözümle dalga geçiyor. Kafamı eğerek yürüyorum. Bu hastalığın bir çözümü var mıdır? Teşekkürler.

İyot tedavisini araştırın hocam.
Dalga geçiyorlar dediğiniz için yaşınız küçük diye tahmin ediyorum çocuklar acımasızdır olgun çevrede dalga geçen olmaz biraz daha dayanmaya çalışın.

İyot tedavisini araştırın hocam.
Dalga geçiyorlar dediğiniz için yaşınız küçük diye tahmin ediyorum çocuklar acımasızdır olgun çevrede dalga geçen olmaz biraz daha dayanmaya çalışın.

Hocam sıkıntı şu ki yaşım 19🙂 daha ne kadar dayanayım bu yaşta dalga geçilmesi aşırı koyuyor her neyse bu iyot tedavisi dediğiniz şey için direkt doktora gitsem yardımcı olurlar mı?

Hocam sıkıntı şu ki yaşım 19🙂 daha ne kadar dayanayım bu yaşta dalga geçilmesi aşırı koyuyor her neyse bu iyot tedavisi dediğiniz şey için direkt doktora gitsem yardımcı olurlar mı?
En doğru bilgiyi iç hastalıklarına gidip alırsın hocam onlar gerekli kişilere yönlendirir zaten.

Bu hastalarda egzoftalmi denilen gözlerin dışarı doğru çıkması durumuna da rastlanabiliyor. Hastalığın tedavisi antitiroit ilaçlar, radyoaktif iyot ve cerrahi tedaviyle yapılabiliyor. Özellikle 40 yaş altında iyot tedavisi ile olumlu sonuçlar alınıyor.

Bu hastalarda egzoftalmi denilen gözlerin dışarı doğru çıkması durumuna da rastlanabiliyor. hastalığın tedavisi antitiroit ilaçlar, radyoaktif iyot ve cerrahi tedaviyle yapılabiliyor. Özellikle 40 yaş altında iyot tedavisi ile olumlu sonuçlar alınıyor.

Sanırsam bunun ameliyatı var orbita dekomprasyon diye o nasıl olur?

Orbita dekompresyon ameliyatı nedir?

Orbital dekompresyon ameliyatı; göz çukurunu (orbitayı) genişletmek için uygulanan bir ameliyattır. Göz çukuru (orbita), göz küresi ve çevresindeki kaslar ile sinirleri içerisinde barındıran kemik bir kemik yapıdır. Kemik duvarlarının sert olması nedeniyle bu duvarlar esneyemezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı