Elden Ring hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aynen evet, sadece 1 oyun türü sevmediğim için bundan sonra oyun tadım yok. Sizinle aynı fikirde olmadığım için çok ve çok özür dilerim hocam ama herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil.

Aynen evet, sadece 1 oyun türü sevmediğim için bundan sonra oyun tadım yok. Sizinle aynı fikirde olmadığım için çok ve çok özür dilerim hocam ama herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil.

Hocam, hepinizden çok özür dilerim, biraz toxiclik yaptım. Bilirsiniz, herkes sevdiği bir şeye kötü yorum gelince sinirlenir.

Hocam merak ediyorum Elden Ring'in hikayesi nedir?

Hocam vallahi bitireli 3 4 ay olmuştur, o yüzden hatırlamıyorum ama Dark Soulslarınkini iyi hatırlarım ve hikaye yüzeyseldir, lore hakimdir. Bu hem soulslarda, hem de Elden Ring'de geçerli bir durumdur.

Hocam vallahi bitireli 3 4 ay olmuştur, o yüzden hatırlamıyorum ama Dark Soulslarınkini iyi hatırlarım ve hikaye yüzeyseldir, lore hakimdir. Bu hem soulslarda, hem de Elden Ring'de geçerli bir durumdur.
Oynamayı beceremesem de hikayesi çok ilgimi çekiyor soulsların hikayesini de hep araştırmıştım. O bossların görünüşü falan tamamen farklı bir dünya yaratmış adamlar.

Hocam merak ediyorum elden ringin hikayesi nedir?
Elden Ring'de hikayeden ziyade mükemmel bir evren var. Ama illa hikaye istiyorsan şu şekilde basitçe özetlenebilir. Elden Ring adında dünyayı oluşturan bir yüzük var, bu yüzük o dünyayı oluşturan tanrı kraliçe Marika'nın vücudunun bir parçası. Ancak bu yüzük, kendi içinde parçalara ayrılan bir yüzük. Elden Ring'in kapağında görülen iç içe geçmiş halkalar Elden Ring'in ta kendisi işte.

1677606854327.png

Gördüğün gibi içinde birden fazla halka var, bu halkaların her biri hayatın başka bir parçasını temsil ediyor. Örneğin bunlardan birisi ölüm halkasıyken diğeri doğum halkası gibi. Yaşanan bir felaket sonrası Elden Ring'in içindeki halkalar dağılıyor, hatta bunların arasındaki ölüm halkası çalınıyor ve evrene ölümsüzlük hakim oluyor. Oyun öldüğün zaman nasıl yeniden doğabildiğini de bu şekilde açıklıyor işte sana, bu evrende ölüm yok çünkü ölüm halkası çalındı. Bu halkaların her biri Marika'nın çocuklarına kalıyor. Oyundaki asıl amacımız ise Marika'nın çocukları yani yarı tanrıları tek tek haklayıp dağılan Elden Ring parçalarını toplamak ve Elden Ring'i tekrar bir bütün haline getirmek.

Elden Ring'in takdir edilmesi gereken yönü tam olarak burası aslında, anlattığı duygusal, göz dolduran bir hikayesi yok ama oluşturulmuş mükemmel bir evren var. Diğer oynadığın oyunlar gibi değil Elden Ring, oyunda her şeyin açıklaması evrene yedirilerek yapılıyor mesela bunu başka hiçbir oyunda göremezsin. Öldün, ama geri doğdun? Neden, "çünkü bu bir oyun" değil, öldün geri doğdun çünkü ölüm rünü çalındı ve bu diyarda ölmek yok.

Bunun gibi aslında oyunun temel döngüsü olan birçok şeyi oyun sana kendi evreniyle açıklayabiliyor ve bu örneğini çok az gördüğümüz bir şey.

Son düzenleme:
Her anı ile farklı bir şey hissettiren bir oyun ben souls oyunlarını oyundan çok karakterimi geliştirdiği için seviyorum mesela spor yaparken ağır gelince salmak yerine daha çok basıyorsun zorlanınca pes etmiyorsun bu oyunlar bana bunu öğretiyor ayrıca Elden Ring 70 saat oynadım yeni kayıt açıp oynasam hala daha içerik bulacağım tarzda mükemmel bir oyun.

Elden Ring'de hikayeden ziyade mükemmel bir evren var. Ama illa hikaye istiyorsan şu şekilde basitçe özetlenebilir. Elden Ring adında dünyayı oluşturan bir yüzük var, bu yüzük o dünyayı oluşturan tanrı kraliçe Marika'nın vücudunun bir parçası. Ancak bu yüzük, kendi içinde parçalara ayrılan bir yüzük. Elden Ring'in kapağında görülen iç içe geçmiş halkalar Elden Ring'in ta kendisi işte.

Eki Görüntüle 1685477

Gördüğün gibi içinde birden fazla halka var, bu halkaların her biri hayatın başka bir parçasını temsil ediyor. Örneğin bunlardan birisi ölüm halkasıyken diğeri doğum halkası gibi. Yaşanan bir felaket sonrası Elden Ring'in içindeki halkalar dağılıyor, hatta bunların arasındaki ölüm halkası tamamen parçalanıyor ve evrene ölümsüzlük hakim oluyor. Oyun öldüğün zaman nasıl yeniden doğabildiğini de bu şekilde açıklıyor işte sana, bu evrende ölüm yok çünkü ölüm halkası kırıldı. Bu halkaların her biri Marika'nın çocuklarına kalıyor. Oyundaki asıl amacımız ise Marika'nın çocukları yani yarı tanrıları tek tek haklayıp dağılan Elden Ring parçalarını toplamak ve Elden Ring'i tekrar bir bütün haline getirmek.

Elden Ring'in takdir edilmesi gereken yönü tam olarak burası aslında, anlattığı duygusal, göz dolduran bir hikayesi yok ama oluşturulmuş mükemmel bir evren var. Diğer oynadığın oyunlar gibi değil Elden Ring, oyunda her şeyin açıklaması evrene yedirilerek yapılıyor mesela bunu başka hiçbir oyunda göremezsin. Öldün, ama geri doğdun? Neden, "çünkü bu bir oyun" değil, öldün geri doğdun çünkü ölüm rünü kırıldı ve bu diyarda ölmek yok.

Bunun gibi aslında oyunun temel döngüsü olan birçok şeyi oyun sana kendi evreniyle açıklayabiliyor ve bu örneğini çok az gördüğümüz bir şey.
Hocam çok güzel anlattınız.

Eki Görüntüle 1685477

Gördüğün gibi içinde birden fazla halka var, bu halkaların her biri hayatın başka bir parçasını temsil ediyor. Örneğin bunlardan birisi ölüm halkasıyken diğeri doğum halkası gibi. Yaşanan bir felaket sonrası Elden Ring'in içindeki halkalar dağılıyor, hatta bunların arasındaki ölüm halkası çalınıyor ve evrene ölümsüzlük hakim oluyor. Oyun öldüğün zaman nasıl yeniden doğabildiğini de bu şekilde açıklıyor işte sana, bu evrende ölüm yok çünkü ölüm halkası çalındı. Bu halkaların her biri Marika'nın çocuklarına kalıyor. Oyundaki asıl amacımız ise Marika'nın çocukları yani yarı tanrıları tek tek haklayıp dağılan Elden Ring parçalarını toplamak ve Elden Ring'i tekrar bir bütün haline getirmek.

Elden Ring'in takdir edilmesi gereken yönü tam olarak burası aslında, anlattığı duygusal, göz dolduran bir hikayesi yok ama oluşturulmuş mükemmel bir evren var. Diğer oynadığın oyunlar gibi değil Elden Ring, oyunda her şeyin açıklaması evrene yedirilerek yapılıyor mesela bunu başka hiçbir oyunda göremezsin. Öldün, ama geri doğdun? Neden, "çünkü bu bir oyun" değil, öldün geri doğdun çünkü ölüm rünü çalındı ve bu diyarda ölmek yok.

Dostum sana ön yargılı yaklaşmıştım ama belli ki çok bilgili birisin senin için bu oyuna bir şans daha vereceğim.

Ee oyun dediğin şeyde oynanış çeşitli olacak zaten daha ne istiyordun? Bir oyunun olmazsa olmazı oynanıştır, hikaye değil şunu anlatamadım arkadaş. Oynanışı olmayan bir ürün oyun bile değildir, bir deneyimdir. Hikaye duymak istesem film izlerim, kitap okurum arkadaş, oyun farklı bir amaca hizmet eder.
Yani şimdi birisine de zorla bir oyun türünü sevdiremezsin. Bazı insanlar hikayeyi oyundan da istiyor. Hatta direk hikayesel anlatımı olup neredeyse oynanışı olmayan oyunlar da var. Bu bir tercih meselesidir. Oyuna kötü demiyoruz ama hitap etmiyor diyoruz açıkça. O zaman herkes gidip sadece oynanışı olan multiplayer oyunlara yönelsin senin mantığınla

Geri
Yukarı