Elektriğe %15 indirim geldi

Son çırpınışlar.

%15'lik indirim 1 Nisan şakası gibi geliyor insana :).

Hiçbir siyateçi samimi gelmiyor her 4 yılda bir maaş zamları, vergi indirimleri, vergi borçları affı. Corona zamanı nerdeydi bunlar diyor insan.

Bir gecede gelen %125 zamdan sonra ilaç gibi gelen indirimdir. bu indirim olmasaydı faturaları ödeyemezdik zam yapan rte değil ama indirim yapan rte.
hadi hep birlikte akepe oy verelim :)

Sonra şaka gibi zam yapacaklar. 1 nisan şakası olarak yapmıştık indirimi diyecekler.

1 Nisan şakasımı yoksa, bu arada indirim ne demek :)

Aman hocam göz altı kararı geliyor sakin olun :D

Yemin ederim %15 Zam Geldi diye okudum başta
Bugün merak ettim bir hesap yaptım.Global olarak elektriğin fiyatına baktım.

Sonra fark ettim ki Türkiyenin 3-4 katı asgari ücret alan ülkelerinde bizimle kwh aynı ücret ödemediğini hatta birim fiyatını olarak daha fazla ödediğini fark ettim..

Mantıklı olarak alım gücüne göre de hesapladım.
Türkiye de 0,08€ kwh ,
Almanya da 0,51€ kwh,

İspanya 0,37€ kwh..

İspanyada asgari ücret 1126 € yani 3043 kw ..

Türkiye de asgari ücret 408€ yani 5100 kw eder..

Ayrıca %15 indirimi dahil etmedem hesapladım.
Birde almanya ve fransa asgari ücreti aynı olmasına rağmen fransa almanyaya göre 2 katını ödüyor.

Bugün merak ettim bir hesap yaptım.Global olarak elektriğin fiyatına baktım.

Sonra fark ettim ki Türkiyenin 3-4 katı asgari ücret alan ülkelerinde bizimle kwh aynı ücret ödemediğini hatta birim fiyatını olarak daha fazla ödediğini fark ettim..

Türkiye de 0,08€ kwh ,
Almanya da 0,51€ kwh,

İspanya 0,37€ kwh..

İspanyada asgari ücret 1126 € yani 3043 kw ..

Türkiye de asgari ücret 408€ yani 5100 kw eder..

Birde almanya ve fransa asgari ücreti aynı olmasına rağmen fransa almanyaya göre 2 katını ödüyor.
Hocam elektrik fiyatı bize koymuyor, vergide. Biz ekonomiden memnun değiliz, bu ekonomide herşeyi etkiliyor. Yoksa isterse köprü saray yapsın farketmez, ben bir suya 5 lira, ekmeğe 5 lira bir dondurmaya 20 lira, bir ete bilmem kaç 100 lira veriyorsam ve benim maaşım buna yetmiyorsa sorun var zaten. Yoksa banane isterse %500 zam yapsın elektriğe, ben ödeyebiliyorsam yapsın ama.

Şu anki Türkiye hükümetinin durumu kısaca şöyle: Bir öle, bi böle, bi öle, bi böle tam bir dönek.
Geçende telefonlara zam gelecek dediler, bir gün sonra iptal ettiler. Abi bir günde ne değişti! Niye verilen karar geri alındı? Bugün indirim var diyorlar, iki gün sonra zam var diyorlar. Şimdi bu hükümetin vereceği habere kim inanır!
Böyle devam, bi öle, bi böle, bi öle, bi böle.

Hocam elektrik fiyatı bize koymuyor, vergide. Biz ekonomiden memnun değiliz, bu ekonomide herşeyi etkiliyor. Yoksa isterse köprü saray yapsın farketmez, ben bir suya 5 lira, ekmeğe 5 lira bir dondurmaya 20 lira, bir ete bilmem kaç 100 lira veriyorsam ve benim maaşım buna yetmiyorsa sorun var zaten. Yoksa banane isterse %500 zam yapsın elektriğe, ben ödeyebiliyorsam yapsın ama.
Zaten asgari ücretin(ortak kurdan yani euro dan hesaplayarak) birim fiyatına oranı ile bir asgari ücretin kaç kw ye eşit olduğunu buldum.

%200 zam yaptılar 1 sene olmadan, kepçe ile veriyorlar resmen.
Bir de şaka gibi farklı abonelik grupları çıksrdılar başımıza; sabah ve akşam vakti yaktığın elektrik nasıl farklı fiyattan belirlenir ki?

Hocam zaten şu saçmalığa bakın. Deprem oldu tamam asrın felaketi şaka gibi, japonlar bunlara gülüyordur, neyse. Uzaktan eğitim yaptın bugünde devam diyorsun. Cidden bir öyle bir böyle, iğrenç.

Yav geçen sene zar zor krediyle falan ev alınabiliyorken şu an hayal bile edilemiyor, seçim yaklaşınca akıllarına geliyor indirim yapmak, seçim geçsin o zaman tersten göreceğimize eminim.

Bugün merak ettim bir hesap yaptım. Global olarak elektriğin fiyatına baktım.

Sonra fark ettim ki Türkiye'nin 3-4 katı asgari ücret alan ülkelerinde bizimle kWh aynı ücret ödemediğini hatta birim fiyatını olarak daha fazla ödediğini fark ettim.

Türkiye de 0, 08€ kWh,
Almanya da 0, 51€ kWh,

İspanya 0, 37€ kWh.

İspanya'da asgari ücret 1126 € yani 3043 kW.

Türkiye de asgari ücret 408€ yani 5100 kW eder.

Bir de Almanya ve Fransa asgari ücreti aynı olmasına rağmen Fransa Almanya'ya göre 2 katını ödüyor.

Yazdığına göre seçim için tutuyorlar fiyatı seçimden sonra desene %300 zam yiyeceğiz kasa zaten -67 milyar dolarda

Geri
Yukarı