Elektriğe Zam Bekleniyor

Oyları düşüyor diyenlerin alayı yalancı zaten inanma hocam. Benim akrabalarımın çoğusu Tayip'e tapıyor. Tayip'e taptığı kadar Allah'a tapsa şimdi cennetlik olurlardı.

Maalesef benim de bazı tanıdıklarım bu kafada beyinleri çok temiz yıkanmış halde gördüklerine inanmıyorlar geçen gün tartıştım avrupadakiler açmış marketlere girilmiyormuş orada ki Türkler dönmek için fırsat kolluyormuş falan dedi bana. Ne dersem inandıramıyorum ahaber izlemekten başka bir şey yaptığı da yok.

Neyin kafasını yaşıyorsun sen? Konuları başka taraflara çekme gereksiz yere. Zam konusundan saçma sapan savaş konusuna geldin. Üstelik Akp'li değilsin madem ne diye akp'liymiş gibi yazıp konuyu kaynatıyorsun. Bak işine.

Ee sen ve senin gibiler hükümete laf sokmuyor mu? Bu zamlar onların yüzünden olmuyor mu? Dümdüz kafa bunu gerektiriyor ya sizin için. (eleştiremezsiniz demiyorum bak) olaylara dümdüz bakmanıza anlam veremiyorum hepsi bu aslında. Mesela grip oluyorsun yataklara düşüyorsun bir bedel ödüyorsun değil mi? O bedeli ödedikten sonrada iyileşip ayağa kalkıyorsun. Tüm konulara böyle bakmak lazım. Yeryüzünde hangi ülke veya hangi insan (bedel) ödemeden güçleniyor ayağa kalkıyor? Şayet öteki türlü dört dörtlük bir hayat olsaydı ne diye burada tartışırdık veya savaşlar, hastalıklar, fakirlikler olurdu? Sizler istiyorsunuz ki armut düş ağzıma piş. Yok öyle bir dünya. Zam da olacak, zorluklarda çekilecek ardından da feraha kavuşabilmeli insan. Ama dediğim gibi sizin istekleriniz bedel ödenmeden olmuyor arkadaşlar. Bak şimdi Rusya'ya ve Ukrayna'ya bedel ödeditiyorlar. Rus'ya ile alakası yok yani tabii dümdüz düşünmeye devam edilirse sizlere normal gelir ve sürekli şikayetleriniz artar o ayrı saygı da duyarım ama olan size olur yani bu kafayla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ee sen ve senin gibiler hükümete laf sokmuyor mu? Bu zamlar onların yüzünden olmuyor mu? Dümdüz kafa bunu gerektiriyor ya sizin için. (eleştiremezsiniz demiyorum bak) olaylara dümdüz bakmanıza anlam veremiyorum hepsi bu aslında. Mesela grip oluyorsun yataklara düşüyorsun bir bedel ödüyorsun değil mi? O bedeli ödedikten sonrada iyileşip ayağa kalkıyorsun. Tüm konulara böyle bakmak lazım. Yeryüzünde hangi ülke veya hangi insan (bedel) ödemeden güçleniyor ayağa kalkıyor? Şayet öteki türlü dört dörtlük bir hayat olsaydı ne diye burada tartışırdık veya savaşlar, hastalıklar, fakirlikler olurdu? Sizler istiyorsunuz ki armut düş ağzıma piş. Yok öyle bir dünya. Zam da olacak, zorluklarda çekilecek ardından da feraha kavuşabilmeli insan. Ama dediğim gibi sizin istekleriniz bedel ödenmeden olmuyor arkadaşlar. Bak şimdi Rusya'ya ve Ukrayna'ya bedel ödeditiyorlar. Rus'ya ile alakası yok yani tabii dümdüz düşünmeye devam edilirse sizlere normal gelir ve sürekli şikayetleriniz artar o ayrı saygı da duyarım ama olan size olur yani bu kafayla.

Ata'nın yaptıklarını bir bir satıp, üstüne dışarı bağımlı kalırsan zamlar da kapı da demektir ve bunu hükümet yaptı biz değil tamam mı? Bedel ödeyecek birisi varsa o biz değiliz. CB 100 bin TL maaş alsın, saraylar da otursun bedeli biz ödeyelim öyle mi? Geçeceksin sen bu işleri. Türkiye'nin savaşa gireceği de yok, dışarıdan müdahale de edilmiyor. Bırakın bu hikayeleri ayrıca. Sen belli ki katıksız ABD ve Avrupa düşmanısın ki hem Rusya için hem de Ukrayna için bedel ödetiyorlar diyorsun. Daha bundan bihabersin. Rusya kendi kendine bu hale geldi.

Ya her şey bir kenara ne diye senin gibi tiplerle tartışıyorum ki zaten.

Varsın gelsin. Temmuz ayında 850 TL ara zam geleceği konuşuluyor ki eyt de cabası. Devletimiz bu konuda bizi ezdirmez 🥰

Sosyal yardımlaşma vakıflarının ayda verdiği 200 TL'ler, KYK'nin 850 TL'ye zamlanması demek ki haram bizim milletimize. Hala daha nankörlük peşindeler...

1648471751419.png

Yeni konular

Geri
Yukarı