Elektrik gidip geldikten sonra ekran gelmiyor

Anakart da ekran çıkışı olması görüntü alabileceği anlamına gelmeyebiliyor maalesef. Anakartı onboard ekran kartına sahipse yada işlemcisi APU ise görüntü alabilir fakat bu bilgiye sahip olmadığımız için görüntü alamamasını yanlış değerlendirebiliriz.
Fakat buradan bir şey geldi aklıma, bütün bu zahmetlere girmeden önce kasadan görüntü kablosunu çıkarıp monitörde no signal hatası alacak mısınız bakın, yani monitörün çalışıyor olduğundan emin olmak adına her hangi bir görüntü alabilecek misiniz?
Evet no singal hatası alıyorum ve dediklerinizide yaptım fakat sonuç aynı.

Anakarta takılı gereksiz herşeyi sökün, HDD, SSD, DVD vs gibi hatta yapabiliyorsanız uzay kurulum deneyin. Sadece sistemin çalışmasına yetecek şeyler takılı olsun.

Bana anakart hakkı rahmetine kavuşmuş gibi geldi power tuşundan kapanmadığına göre. Bu arada bu konuda bilgim sıfır şimdi bir arkadaş gelip ne alaka demesin sadece tahmin :) bir şey olmamış da olabilir.

Maalesef bu gibi durumlarda hemen vazgeçmemek gerekiyor, mal kıymetli, akla gelen her şey denenmeli ki kıyıda köşede bir çözüm varsa tesadüfende olsa bulunabilsin. Sorun masrafa sebep olacak gibi görünse de ummaya devam ediyoruz işte.

Maalesef bu gibi durumlarda hemen vazgeçmemek gerekiyor, mal kıymetli, akla gelen her şey denenmeli ki kıyıda köşede bir çözüm varsa tesadüfende olsa bulunabilsin. Sorun masrafa sebep olacak gibi görünse de ummaya devam ediyoruz işte.
Ben de başarısız bir Oc girişimi sonrası bunları yaşadım. Anakartı yaktık herhalde demiştim ama bios pilini çıkardığımda sorun düzelmişti. Anakart voltajı kontrol edemediği için açılmıyormuş.

Benim aklıma gelen birşey kalmadı maalesef. Elektrik kesintisi sonrası görüntü alamama şeklinde arama ile çözümlere odaklanmak gerekiyor sanırım. Forumda da deneyimleyen biri çıkmadı ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı