Elektrik kesintisi sonrası PC sürekli reset atıyor

Ozan Demir Bey

Centipat
Sorun şu İstanbul'da şiddetli yağmur ve rüzgar olduğu zaman elektrik gitti sonra PC açıldığı zaman başlangıç onarmaya itti beni format attım normal çalışıyor fakat ekran kartını yuklemiyor ya da yüklerken sürekli rest atıyor ve başlangıç onarmaya götürüyor ekran kartını yuklemezsem normal çalışıyor ama yine ekran kartına bağlı anlamış değilim duru mu?
Attığım fotoğrafta altta bulunan çizgiler önceden yoktu bu elektrik olayından sonra oldu sadece bu ekranda gösteriyor başka göstermiyor harici gayet düzgün gösterisi var.
Sorun ekran kartı mı başka bir şey mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartı AMD Radeon R7 200 serisi 265 olarak gösteriyor GPU-Z ile baktığımda
IMG_20200127_120902.jpg
IMG_20200127_120902.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende düşündüm onu fakat belirttiğim gibi ekran kartı driver yuklemezsem eğer gayet normal bir şekilde çalışıyor onu anlayamıyorum.Ayrica ne yapabilirim bu durumla ilgili
Muhtemelen garantiside yoktur bir bilgisayarcıya gösterin( Mutlaka dibinde olun ekran kartını tamir ederken bazıları daha düşük bir ekran kartının chipsetini takıp para alıyor) yada yeni bir ekran kartı alın

Aynı sorun bende olmuştu. Tabii elektrik kesintisi sonrası olmadı bu durum. İnternette gezinirken durduk yere ekran kararıyordu sonra alttaki çizgiler geldi. Format attım düzelmedi sendeki gibi sürekli onarmaya yönlendiriyordu. Ama ekran kartının driverını yüklemeyince açılıyordu, yüklediğim an yine böyle oluyordu. Kısacası sorun ekran kartındaydı, yaptırmıştım. Sizde de öyle muhtemelen.

Anakartınızın C_Mos özelliğini kullanıp sistem açıldıktan sonra ekran kartınızın sürücüsünü yüklemeyi dener misiniz?C_mos işleminde sisteminiz açık olmamalı ve fişinin takılı olmadığından emin olun

Bende düşündüm onu fakat belirttiğim gibi ekran kartı driver yuklemezsem eğer gayet normal bir şekilde çalışıyor onu anlayamıyorum.Ayrica ne yapabilirim bu durumla ilgili ?

Sürücü yüklendiğinde açılmıyor ise ekran kartını servise verin. Sizin tamir edebileceğiniz bir durum değil.

Bir şekilde düzelse bile kısa süre sonra tekrarlayacaktır.

Aynı sorun bende olmuştu. Tabii elektrik kesintisi sonrası olmadı bu durum. İnternette gezinirken durduk yere ekran kararıyordu sonra alttaki çizgiler geldi. Format attım düzelmedi sendeki gibi sürekli onarmaya yönlendiriyordu. Ama ekran kartının driverını yüklemeyince açılıyordu, yüklediğim an yine böyle oluyordu. Kısacası sorun ekran kartındaydı, yaptırmıştım. Sizde de öyle muhtemelen.
Nerede yaptırdınız fiyatı ne kadardi hatırlıyor musunuz ?
Bu özelliği duymamıştım nasıl yapacağıma bakıp deneyeceğim teşekkür ederim
Sürücü yüklendiğinde açılmıyor ise ekran kartını servise verin. Sizin tamir edebileceğiniz bir durum değil.

Bir şekilde düzelse bile kısa süre sonra tekrarlayacaktır.
Evet ama sıradan bir yere götürmek istemiyorum sorunu direk büyütüp ekran kartı almama sebep olabilir

Çok basit bi sorun d oalabilir
bence windows özelliklerden kurtama şeçeneklerine gir yeniden başlatmayı kapa tabi pc açılmıyosa kurtarma ekranından disk görüntüsü kısmından göz at a tıkla win iso flash tak ordan çalıştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı