Elektrik tesisatının oyuna etkisi olur mu?

Elektrikle alakalı olma olasılığı bana göre sıfır. Mantıken ya sistemi besleyecek kadar elektrik verir ya da voltaj düşüşleri yaşatır sistemde açılıp kapanma gibi anlık durumlar oluşur. Ya monitör görüntüyü keser ya da kasa reset atar.
bu arada kendi kendine reset atmışlığı oldu.
Ev tesisatının topraklama kısmını kontrol kalemiyle kontrol edin bakalım. Topraklama yoksa evde, PSU eksi kutbunda statik elektrik kalır. O da stabiliteyi bozabilir.

Her hangi bir prizin toprak kısmını kontrol edin bir şey yoksa PC'nin bağlı olduğu (PC bağlı ve çalışırken) prizi kontrol edin.
bina 25 yıllık ve bildiğim kadarıyla topraklama yok. Dediğiniz şekilde bakacağım .

Sorunum çok değişik. 1 yıl önce orta seviye bir PC aldım. CS:GO oynamak için almıştım oyunda 150-200 FPS almama rağmen mermilerde inanılmaz saçma sapmalar, mermilerin geç gitmesi yani izlediğim ile oynadıgım CS arasında çok fazla fark vardı. Özellikle ateş etme sırasında akıcılıgının olmaması net anlaşılıyordu. PC'den kaynaklandıgını düşünüp PC'yi sattım. Bu sefer R7 3700X GTX 1660 Ti 16 GB RAM'li sağlam bir PC topladım. Ayrıca Acer 144 Hz monitörü de satıp yerine BenQ 144 Hz monitör aldım ama maalesef sorun hala devam ediyor. Elimde başka hiçbir ihtimal kalmadı prizi hatta 3'lü prizi bile değiştirdim. Acaba sorun elektrik tesisatından kaynaklı olabilir mi?

Hocam merhaba, aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum ve bu sıkıntıyı yaşamayan kimse sorunu anlamaz ping derler aimin kötü derler vysnc FPS düşmesi derler, durumu şöyle anlatayım İstanbul'da öğrenci evinde kalırken 144 Hz monitör ile FACEIT 2400 elolarda oynuyordum pandemi gelince evlere geldik sıkıntı yaşamaya başladım oyun akıcılığı gitti mermiler gitmeyeye aim koyduğum yere adam çıkıp benden önce 2-3 mermi atıyormuş hissi almaya başladım sıkıntı PC kaynaklı olduğunu düşündüm kasayı değiştirdim çok sağlam bir kasa var şu an ve sıkıntı devam etti bu sefer sorun monitörde olabilir dedim ve Zowie XL2546 modelli 240 Hz aldım sıkıntı devam etti interneti değiştirdim sıkıntı devam etti. Çok araştırdım ve sorunun %80 ihtimal elektrik tesisatı ile kablolama sistemi ile olduğunu düşünüyorum.

Hocam merhaba, aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum ve bu sıkıntıyı yaşamayan kimse sorunu anlamaz ping derler aimin kötü derler vysnc FPS düşmesi derler, durumu şöyle anlatayım İstanbul'da öğrenci evinde kalırken 144 Hz monitör ile FACEIT 2400 elolarda oynuyordum pandemi gelince evlere geldik sıkıntı yaşamaya başladım oyun akıcılığı gitti mermiler gitmeyeye aim koyduğum yere adam çıkıp benden önce 2-3 mermi atıyormuş hissi almaya başladım sıkıntı PC kaynaklı olduğunu düşündüm kasayı değiştirdim çok sağlam bir kasa var şu an ve sıkıntı devam etti bu sefer sorun monitörde olabilir dedim ve Zowie XL2546 modelli 240 Hz aldım sıkıntı devam etti interneti değiştirdim sıkıntı devam etti. Çok araştırdım ve sorunun %80 ihtimal elektrik tesisatı ile kablolama sistemi ile olduğunu düşünüyorum.

Hocam 'latencymon' bu programi indirip baslatin daha sonra oyuna girip 5 dk test edin. Ekran goruntusunu buraya atin bir bakalim. Muhtemelen sizde de sistem gecikmesi sorunu var. Bu gecikmenin elektrik tesisatini ile bir alakasi yok sanirim.

Hocam 'latencymon' bu programi indirip baslatin daha sonra oyuna girip 5 dk test edin. Ekran goruntusunu buraya atin bir bakalim. Muhtemelen sizde de sistem gecikmesi sorunu var. Bu gecikmenin elektrik tesisatini ile bir alakasi yok sanirim.

Hocam sizin gibi PC değiştirdim ve aynı sorunum devam ediyor eski değiştirmiş olduğum PC'de CS:GO'da en az 300 FPS veren bir bilgisayardı. Siz sorunu çözebildiniz mi?

Resmi çektikten sonra yaklaşık 2-3 dakika daha kontrol ettim ve değerler bu şekilde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• latency.PNG
    latency.PNG
    37,9 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Hocam sizin gibi PC değiştirdim ve aynı sorunum devam ediyor eski değiştirmiş olduğum PC'de CS:GO'da en az 300 FPS veren bir bilgisayardı. Siz sorunu çözebildiniz mi?

Resmi çektikten sonra yaklaşık 2-3 dakika daha kontrol ettim ve değerler bu şekilde gözüküyor.

Hocam değerler gayet iyi gözüküyor. Anlamadım ki. Oyuna girip test ettiniz değil mi?

Hocam değerler gayet iyi gözüküyor. Anlamadım ki. Oyuna girip test ettiniz değil mi?

Tabi ki ettim düşünün 2400 elolardan 1800 elolara düştüm ve oyunun akıcılığı 60 Hz gibi bende 240 olmasına rağmen.

Yaşadığımız sıkıntı ortak siz çözebildiniz mi çözdüyseniz hangi yöntemle neler yaparak çözdünüz.

Son düzenleme:
Tabi ki ettim düşünün 2400 elolardan 1800 elolara düştüm ve oyunun akıcılığı 60 Hz gibi bende 240 olmasına rağmen.

Yaşadığımız sıkıntı ortak siz çözebildiniz mi çözdüyseniz hangi yöntemle neler yaparak çözdünüz.

Hayır maalesef çözemedim. Sorunum hala devam ediyor.

telefon ankastre kutusundan modeme giden kabloyu değiştirizseniz muhtemelen pinginiz düşecektir. Sorununuz ping kaynaklı gibi duruyor. Pingi düşürmeniz için de modeminizin düzgün, kablolarınızın iyi olması gerekir. Bir de en önemlisi internet sağlayıcınızın size düşük ping değerleri verebilmesi gerekmektedir.

Telefon ankastre kutusundan modeme giden kabloyu değiştirizseniz muhtemelen pinginiz düşecektir. Sorununuz ping kaynaklı gibi duruyor. Pingi düşürmeniz için de modeminizin düzgün, kablolarınızın iyi olması gerekir. Bir de en önemlisi internet sağlayıcınızın size düşük ping değerleri verebilmesi gerekmektedir.

Hocam öncelikle ping değerleri FACEIT elo maçlarında 50-Max 60 daha yeni CAT 6 kablosu aldım evde belki 6-7 tane CAT 5-6 kabloları mevcut hepsiyle deniyorum sorun devam ediyor 10 maçta 1 maç oyun gerçekten 240 Hz gibi akıyor diğer maçlarda sanki önümü göremiyorum çok acayip bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı