Elektrogitar amfisi bilgisayara takılırsa amfi zarar görür mü?

383505

Hectopat
Elektrogitar amfisini bilgisayara takıp şarkı dinliyorum ses gayet güzel hoş geliyor. Amfim zarar görür mü? Bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Midi klavyeden alınan sesi ses kartının çıkışından amfinin aux girişine girsek bir sorun olur mu hocam? Aslında aynı soru ama internette bunun hoparlöre zarar vereceğini söyleyenler var o yüzden soruyorum.

Bir de bu şekilde klavye çalmak doğru bir pratik olacak mıdır sesleri doğru alabilmek ya da başka bir açıdan?

Midi klavyeden alınan sesi ses kartının çıkışından amfinin aux girişine girsek bir sorun olur mu hocam? Aslında aynı soru ama internette bunun hoparlöre zarar vereceğini söyleyenler var o yüzden soruyorum.

AUX girişinin çalışma mantığı budur. +10db Aktif PA girişi seviyesinde çalışır. Oraya telefon, ses kartı çıkışı, PC çıkışı girin diye...

Bir de bu şekilde klavye çalmak doğru bir pratik olacak mıdır sesleri doğru alabilmek ya da başka bir açıdan?
Evet o şekilde klavye bağlanabilir ancak; gitar amfileri full range frekans aralığına sahip değillerdir. Gitar çalınacağı için ona göre bir amfi yapısı mevcuttur. Gitar dışında gireceğiniz başka enstrümanlar, vokal, müzik biraz mikrofonik, robotik duyulur. Doğal duyulmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı