Elektrogitar için tel önerisi

Başlarda tutmayabilir o gayet normal, siz de belirtmişsiniz zaten. Köprü düzgünse muhtemelen sorun çıkmayacaktır. Zaten yeni tel takınca arka arkaya birkaç defa akort yapmak gerekebiliyor, tellerin oturması için. Do-re'ye kursa gitmeniz şansınıza olmuş, sorun çıkması durumunda öğretmeniniz bile bakabilir muhtemelen.

Başlarda tutmayabilir o gayet normal, siz de belirtmişsiniz zaten. Köprü düzgünse muhtemelen sorun çıkmayacaktır. Zaten yeni tel takınca arka arkaya birkaç defa akort yapmak gerekebiliyor, tellerin oturması için. Do-re'ye kursa gitmeniz şansınıza olmuş, sorun çıkması durumunda öğretmeniniz bile bakabilir muhtemelen.
Cok tesekkurler hocam yardiminiz ve tavsiyelerinizi icin. Ozur dileyerek soruyorum, son bir sorum var. Tellerin yeteri kadar sikilmamis olma gibi bir durumu olmaz degil mi? Teller akortlaniyor, yerlerinden sapa saglam duracak kadar sikilar, ses konusunda da sikinti yok eskisi gibi ama nedense eski tellerime gore onlar kadar siki degillermis gibi geliyor. Tellerin turunden vs kaynakli olabilir mi bu, sonucta yeteri kadar siki olmasa akortlanamazdi herhalde?

...sonucta yeteri kadar siki olmasa akortlanamazdi herhalde?
Ben de böyle düşünüyorum. Sonuçta akort düzenini değiştirmediniz, gerginliğin farklı hissettirmesi tamamen tellerin yeniliğinden, farklı kalınlıklarda olmalarından falan kaynaklanıyor olmalı. Dediğinize göre hiç sıkıntı çıkmamış, bu çok güzel. Umarım o şekilde kalır (ki kalır büyük ihtimalle). İyi çalmalar.

Elektro gitar aşırı farklı mı yoksa normal gitar eğitimi ile çalabilir miyim?
Bir yere kadar belki çalınabilir ama pena kullanımı, tellerin daha ince ve tamamen metal olması, daha ince bir klavye, daha ağır bir enstrüman gibi farklara alışmak durumunda kalacaksınız ilerledikçe. Bunlar alışması zor şeyler değil, söyleyeyim. Verdiği zevkin yanında vız gelir tırıs gider.

Ben de böyle düşünüyorum. Sonuçta akort düzenini değiştirmediniz, gerginliğin farklı hissettirmesi tamamen tellerin yeniliğinden, farklı kalınlıklarda olmalarından falan kaynaklanıyor olmalı. Dediğinize göre hiç sıkıntı çıkmamış, bu çok güzel. Umarım o şekilde kalır (ki kalır büyük ihtimalle). İyi çalmalar.

Bir yere kadar belki çalınabilir ama pena kullanımı, tellerin daha ince ve tamamen metal olması, daha ince bir klavye, daha ağır bir enstrüman gibi farklara alışmak durumunda kalacaksınız ilerledikçe. Bunlar alışması zor şeyler değil, söyleyeyim. Verdiği zevkin yanında vız gelir tırıs gider.
Hocam ben 3 ekimden 3 temmuza haftada 3 saat eğitim alacağım. Acaba bu sürede kendim de çalışır isem orta seviyeye gelir miyim gitarda?

Hocam ben 3 ekimden 3 temmuza haftada 3 saat eğitim alacağım. Acaba bu sürede kendim de çalışır isem orta seviyeye gelir miyim gitarda?
Aslında bir miktar yetenek işi ama düzgün bir çalışmayla da güzel yerlere gelebilirsiniz. Bahsettiğiniz süre de az değil. Zaten asıl olay bence orada görülen eğitim üzerine kendinden de bir şeyler katmak. İstek varsa (ki gördüğüm kadarıyla sizde var) güzel bir seviyeye gelebilirsiniz.

Aslında bir miktar yetenek işi ama düzgün bir çalışmayla da güzel yerlere gelebilirsiniz. Bahsettiğiniz süre de az değil. Zaten asıl olay bence orada görülen eğitim üzerine kendinden de bir şeyler katmak. İstek varsa (ki gördüğüm kadarıyla sizde var) güzel bir seviyeye gelebilirsiniz.
Çok teşekkürler hocam bu konuya bir bakabilir misiniz?

Eğer en baştan elektro gitar dersi alma şansınız varsa öyle de başlayabilirsiniz (ben de direkt olarak elektro ile 2.5 ay önce başladım) ama genel olarak en azından 1 yıl akustik çaldıktan sonra elektro başlamak en iyisi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca normal gitardan kastığınız tam olarak ne acaba, akustik mi çalmayı düşünüyorsunuz yoksa klasik mi?

Çok teşekkürler hocam bu konuya bir bakabilir misiniz?
Yorumlar güzel ama aşağıdaki gibi bir durumu yaşama ihtimaliniz var. Önerim bir müzik dükkanına gidip bir elektro veya akustik gitar başlangıç seti almanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı