Elektrogitar ve amfi tavsiyesi

• Konuyu başlatan mgnary
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 605

mgnary

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, elektro gitara başlamayı düşünüyorum. Konu hakkında pek bir bilgim yok. Ancak forumları taradığımda öneri olarak karşıma çıkan gitarlar genel olarak Yamaha pacifica 012, Ibanez grg170DX ve Epiphone les paul Special 2 oldu. Galiba lp Special 2'ye biraz daha yakınım. Amfi olarak da Blackstar ID Core 10 V2 ve line 6 spider IV 15 W seçenekleri var. Amfiler arasında yakın olduğum yok.

Ürünleri 2. el almayı düşünüyorum. Bütçem iki ürün için 7-8k civarı. Gördüğüm kadarıyla müzik türü de belirtiliyor ben de indie rock ve metal diyebilirim.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Epiphone Les Paul Player Pack Special II Elektro Gitar Seti (Ebony) | doremusic ya da şöyle set de var.

Son düzenleme:
Blackstar ID Core 10 V2 amfi değil. üstünde speaker bulunan prossesör / ses kartı demek daha doğru.

line 6 spider IV 15 W bu da bir prossesör / Dijital amfi.

İkisi arasında kaldıysanız Line6 tercih edin kullanımı daha kolay ve kabini daha geniş.

lp Special 2' den uzak durun. Bende var. Gövdesi 50 kat presslenmiş mukavva dan oluşuyor. Dolandırıcılık, başka bir şey değil.

Yamaha pacifica 012, Ibanez grg170DX ikileminde yamaha Tercih edin. İşçilik ve ürün kalitesi daha iyidir.

Blackstar ID Core 10 V2 amfi değil. Üstünde speaker bulunan prossesör / ses kartı demek daha doğru.

Line 6 spider IV 15 W bu da bir prossesör / dijital amfi.

İkisi arasında kaldıysanız line6 tercih edin kullanımı daha kolay ve kabini daha geniş.

Lp Special 2'den uzak durun. Bende var. Gövdesi 50 kat presslenmiş mukavvadan oluşuyor. Dolandırıcılık, başka bir şey değil.

Yamaha pacifica 012, Ibanez grg170DX ikileminde Yamaha tercih edin. İşçilik ve ürün kalitesi daha iyidir.

Hocam çok teşekkür ederim. Varsa amfi(?) tavsiyelerinizi alabilirim o segmentte. Çok faydalı oldu. Peki pacifica 012 ve Schecter sgr C1 ikilisinden Pacifica'yı seçmeyi düşünüyorum. Doğru karar mıdır? 2. el alsam üzer mi? Teşekkürler.

İkisi de faklı gitarlar aslında bir yelpazenin iki ucundalar.Çok keskin ayrım noktaları var.

Yamaha daha çok blues ve rock, hard' n Heavy için uygun olabilecek bir gitar. Daha üstünü kaldırmaz ve çirkinleşir.

Schecter sgr C1 bir heavy metal gitarı. Yüksek gainlerde ihtiyacı karşılar. Düşük gainli şarkılarda hissiyat ararsınız. Clean ve hafif over drive tonlar çalacaksanız cansız tonsuz gelir kulağınıza.

Orange Crush 20 analog bir amfi. Doğal tını ve geniş bir yelpaze sunar tavsiye ederim.

İkici el gitardan anlamıyorsanız riskli. Bilen biri ile deneyerek almalısınız.

İkisi de faklı gitarlar aslında bir yelpazenin iki ucundalar. Çok keskin ayrım noktaları var.

Yamaha daha çok blues ve rock, hard' n heavy için uygun olabilecek bir gitar. Daha üstünü kaldırmaz ve çirkinleşir.

Schecter sgr C1 bir heavy metal gitarı. Yüksek gainlerde ihtiyacı karşılar. Düşük gainli şarkılarda hissiyat ararsınız. Clean ve hafif over Drive tonlar çalacaksanız cansız tonsuz gelir kulağınıza.

Orange crush 20 analog bir amfi. Doğal tını ve geniş bir yelpaze sunar tavsiye ederim.

İkici el gitardan anlamıyorsanız riskli. Bilen biri ile deneyerek almalısınız.

Hocam siz bilgili bir abiye benziyorsunuz. Benim amacım hard metal değil. Özellikle indie rock biraz da metal. Yani bir Rammstein denemem belki ama ac/dc denemek isterim. Sizin tavsiyeniz ne olur?

Evet müzikten anlamıyorum.

Hocam siz bilgili bir abiye benziyorsunuz. Benim amacım hard metal değil. Özellikle indie rock biraz da metal. Yani bir Rammstein denemem belki ama ac/dc denemek isterim. Sizin tavsiyeniz ne olur?

Evet müzikten anlamıyorum.
ac/dc ve üstü Schecter için daha uygun.
İndie gibi bir tarzda ise yamaha daha öne çıkar

ac/dc ve üstü Schecter için daha uygun.
İndie gibi bir tarzda ise Yamaha daha öne çıkar.

Teşekkür ederim. İyi akşamlar diliyorum.

Blackstar ID Core 10 V2 amfi değil. Üstünde speaker bulunan prossesör / ses kartı demek daha doğru.

Line 6 spider IV 15 W bu da bir prossesör / dijital amfi.

İkisi arasında kaldıysanız line6 tercih edin kullanımı daha kolay ve kabini daha geniş.

Lp Special 2'den uzak durun. Bende var. Gövdesi 50 kat presslenmiş mukavvadan oluşuyor. Dolandırıcılık, başka bir şey değil.

Yamaha pacifica 012, Ibanez grg170DX ikileminde Yamaha tercih edin. İşçilik ve ürün kalitesi daha iyidir.

Hocam tam amfi için anlaşmıştık adam satmaktan vazgeçti. Ankara'da çok fazla ilan bulamadığım için elimi genişletmek adına sizi tekrar rahatsız ediyorum. Orange Crush 20LDX, Marshall MG15 cfr ve Blackstar ID Core 10 içinde tavsiye sıralaması yapma imkanınız var mı? Teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Teşekkür ederim. İyi akşamlar diliyorum.

Hocam kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum ama bir de kablo olayı var. Hangi kabloyu tavsiye edersiniz? Kirlin, pig hog, struktre arasından öneriniz var mı? Bu bantlarda öneriniz var mı? Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Marka hiç fark etmez. Lambalı bir amfi kullanmıyorsanız hiç önemi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı