Elementary OS Macerası

Görünümü güzel ama performans olarak yerlerde olan bir distro, bir heyecan ile kurulup bi kaç haftaya siler bunu deneyen insanlar genel olarak.
Muhtemelen sizin sisteminizle ilgili bir durum çünkü ElementaryOS performans açısından gayet sağlam bir dağıtım. Zamanında 2GB RAM ve 512MB ekran kartıyla sıfır sıkıntı kullandığım, hatta başka dağıtım denemeye teşebbüs bile etmediğim naçizane bir dağıtımdır kendisi.

GNOME3 tabanlı masaüstü ortamları arasından belki de en stabil olanı Pantheon Desktop.

Kubuntu kurulumuna başladım. Eğer başarılı olursam, benzer bir konu açacağım. :)

20200826_212249.jpg

Bana kalırsa Elementary OS fazla stabil değil. Benim için fazla iyi değil. Sizin için iyi mi bilemem.

Manjaro KDE göz atabilirsiniz.

Dün CUDA tabanlı TensorFlow örnekleri çalıştırdım, Keras ile de denedim tek başına. Gayet stabil aslında. :)
Kubuntu kurulumuna başladım. Eğer başarılı olursam, benzer bir konu açacağım. :)

Eki Görüntüle 649654

Ayrıca, yükleme bitti. Şu an için Trackpad hareketleri dışında mükemmel çalışıyor. Klavye kısayolları, Wi-Fi adaptörü ve diğer özelliklere kadar sorunsuz. :)

Ve, kurulumu başarıyla tammamladım. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı