Elimi kedi ısırdı

Kuduz aşısı 3 sene boyunca etkisini kesin devam ettiriyor diye biliyorum ancak geçen sene ben de aracımın yanında bulunan kirli bir kediyi sevmeye çalışırken elimi kaptırmıştım. Hayvanı bulamadığımdan 4 doz kadar aşı olmak zorunda kaldım. Bulsam bile zaten yine yaptırırdım o hayvanın kuduzdan ölmeme ihtimaline hayatımı bağlayacak değilim. Sağlık ocakları ve hastaneler aracılığı ile daha kesin bilgi alın. Burada kimseye inanmanızı tavsiye etmem. Kuduz kuluçkadan çıktığı an üzerindeki canlının hayatı biter.

Annemi bir ara kedi tırmalamıştı. Babam annemi tedbir amaçlı hastaneye götürdü doktor kuduz yok ama tedbir amaçlı şu zamanlarda kuduz aşısı ve tetanos aşısı vuracağız demişti. Ondan sonra 1-2 hafta annemle babam hastaneye gittiler 4-5 kere aşı oldu annem.

Anneniz gayet haklı, ev kedisi ve daha 3 aylık yavru dediğiniz kadarıyla kuduz belirtiside yok sizde de bir belirti yoksa bir sıkıntı yok demektir. Tetanos aşısına gelince, tetanos bakteriyel bir enfeksiyon olduğu için kuduz virüsüyle ilişkili değildir. Dolayısıyla, tetanos aşısı sizi kuduzdan korumaz.
Biyerde okumuştum kedi tırmalarsa tetanos da lazımmış ondan dedim.

Arı mı bu hocam ısırınca ölsün.

Kuduz hayvanlar ısırınca ölüyormuş. Beni ortaokulda bacağımdan ısırmıştı, hastanede 3 tane kuduz aşısı oldum doktor okulda kediyi ara ölmüşse kesin kuduzdur demişti. Kuduzun belli bir evresinden sonra ölüyor sanırım, ısırınca ölüyor dediğime bakmayın.

Kuduz hayvanlar ısırınca ölüyormuş. Beni ortaokulda bacağımdan ısırmıştı, hastanede 3 tane kuduz aşısı oldum doktor okulda kediyi ara ölmüşse kesin kuduzdur demişti. Kuduzun belli bir evresinden sonra ölüyor sanırım, ısırınca ölüyor dediğime bakmayın.
Evet kuduz zaten öldürür onu biliyorum da ısırınca ölüyor deyince şaşırdım :D

Geri
Yukarı