En beğendiğiniz Osmanlı padişahı

Kaçıncı abdülhamid 1.abdülahmidi anlatayım? O tamamen dindar halkını çok seven bir padişah Ti hatta bir kanıt varki 1.abdülhamid Kırım Rusların eline geçince Ruslar gitmişti Müslüman'ları katletmişti ve bunu duyar duymaz felç geçirip vefat ettiğini biliyor muydun şimdi sıra 2.abdülhamidde ona da diyeceksinki çok fazla toprak kaybedildi Rus savaşı falan oldu diyeceksin peki ya onunda ittahtçılar yüzünden olduğunu biliyor muydun mısır kaybedildi diyeceksin oda İngiliz'ler işgal etti 2.abdülhamid devletin ömrünü 50 yıl uzattı yıkılmaması için her şeyi yaptığını biliyor muydun.

1.Abdulhamid olayını okumuştum 2.Abdulhamid ittihatçılardan daha çok istiyordu Ruslarla savaş yapmayı mısırı İngiliz'ler tarafından değil oradaki bir geri kafalı tarafından işgal edildi.

1.abdulhamid olayını okumuştum 2.abdulhamid ittihatçılardan daha çok istiyordu Ruslarla savaş yapmayı mısırı İngiliz'ler tarafından değil oradaki bir geri kafalı tarafından işgal edildi.

Ne alak hocam ne saçmalıyorunuz 2.abdülhamid devletin yıkılmaması için savaşlardan uzak tutmaya çalışıyordu ve devletin artık yıkılacağını ondan önceki padişahlar ve 2. abdülhamidde biliyordu hatta bunun için zaten yenilikler reformlar yaptı 2.mahmud fermanlar boşuna mıydı yıkılmaması için her şeyi yaptılar sen gelmiş ne anlatıyorsun ulan madem bunu 2.abdülhamid biliyordu neden devleti savaşa soksun herif.

Ne alak hocam ne saçmalıyorunuz 2.abdülhamid devletin yıkılmaması için savaşlardan uzak tutmaya çalışıyordu ve devletin artık yıkılacağını ondan önceki padişahlar ve 2. abdülhamidde biliyordu hatta bunun için zaten yenilikler reformlar yaptı 2.mahmud fermanlar boşuna mıydı yıkılmaması için her şeyi yaptılar sen gelmiş ne anlatıyorsun ulan madem bunu 2.abdülhamid biliyordu neden devleti savaşa soksun herif.

Abdulhamid büyük bir siyasi zekaya sahip ona katılıyorum ama İslam'cı politika hiçbir zaman işe yaramaz devlet cumhuriyet olsaydı daha iyi olurdu o zamanlar. Bir de laik sistemde iyi olurdu.

Abdulhamid büyük bir siyasi zekaya sahip ona katılıyorum ama İslam'cı politika hiçbir zaman işe yaramaz devlet cumhuriyet olsaydı daha iyi olurdu o zamanlar. Bir de laik sistemde iyi olurdu.

Daha önce de öyleydi ve o zamanın cumhuriyeti dediğin sanırım meşrutiyetten bahsediyorsun hocam meşrutiyeti ittahtçılar istiyordu devlet ittihatçılara kalsaydı 10 yıl ayakta kalmazdı devlet.

Daha önce de öyleydi ve o zamanın cumhuriyeti dediğin sanırım meşrutiyetten bahsediyorsun hocam meşrutiyeti ittahtçılar istiyordu devlet ittihatçılara kalsaydı 10 yıl ayakta kalmazdı devlet.

Zaten ittihatçıların yarısı kötü yarısı iyi yönetecek zekaya sahip.

Yavuz Sultan Selim, Fatih Sultan Mehmet, IV. Murat

Geri
Yukarı