En iyi Osmanlı padişahı size göre hangisi?

En iyi padişah

• Oy verenlerin toplamı
    232
2.abdulhamid'in listede yeri yok niye var?
Buradaki herkesin affına sığınarak bu videoyu atmadan geçemeyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence Fatih Sultan Mehmet bu arada.

Bu sorunun kesin yanıtı çok zor Fatih sultan mehmed devleti ımpartorluğa çevirdi. Yavuz sultan selim 8 yıllık döneminde orta doğu'nu ımpartorluğa kattı bir 8 yıl daha olsa Afganistan'a kadar giderdi bence. Iı. Mahmud sened-i ittifak imzalayarak ve alemdar Mustafa paşa'yı vezirazam seçerek gücünü kısıtlamış gibi göstererek yeniçerileri ve ini mağlup etti. IV. Murat ımparatorluğu yeniden kuran padişah. I. Süleyman doğuda kanuni batıda muhteşem diye tanınmış padişah. Iı. Abdülhamid çok zeki padişah ve Arap yarımadası en az 30 yıl daha geç çıktı. Şimdi bunlardan en çok başarılı olandan en az başarılı padişah olarak sıralama şansı yok ki. Ben bu yüzden hepsi diyorum.

Mümkün oldukça toprak kaybetmemeye çalışıyordu ama dış güçler birleşip Osmanlıyı tehdit ediyordu hangi birisiyle uğraşsın adam.

Ben bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!
Sözüyle de tanınır.
Dış güç dedin ciddiyetimi kaybettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 4.Murat favorim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı